שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לאומי: השכר של מאור יעלה ל-210 אלף בחודש
  דירקטוריון הבנק אישר פה אחד להעלות את שכרה של המנכ"ל בכ-20 אלף שקל - מ-190,814 שקל ברוטו בחודש כיום, ל-210 אלף שקל. בנוסף לכך אושרו מספר מינויים בצמרת הבנק

  דירקטוריון בנק לאומי הודיע הערב (ה') כי אישר את העלאת שכרה של מנכ"ל הבנק, גליה מאור , ל-210 אלף שקל ברוטו בחודש. חברי הדירקטוריון הסכימו פה אחד להעלות את שכרה של המנכ"ל בכ-20 אלף שקל בחודש, החל מהחודש הנוכחי, לעומת 190,814 שקל ברוטו בחודש כיום.

   

   

  בהודעה לכלי התקשורת ציין הדירקטוריון את "הערכתו הרבה לתפקודה של מאור ולהישגיה לאורך שנים ארוכות" וכן "את הדרך המרשימה, בה מובילה מאור את הבנק, בתקופה של חילופי דורות ושינויים פרסונליים בצמרת הקבוצה". הכוונה היא לשורת מינויים בתפקידי הקבוצה, שאושרו אף הם על ידי הדירקטוריון, בצמוד לאישור העלאת שכר המנכ"ל.

   

  מאור: נכנסה ויצאה מהמירוץ ליו"ר 

  במהלך השנה האחרונה עמדה מאור במרכז הכותרות, כאשר ביקשה להצטרף למירוץ לתפקיד יו"ר בנק לאומי במקום איתן רף. לאחר שהצטרפותה לשורת המועמדים גרמה לסערה תקשורתית וציבורית (שאף נידונה בכנסת), מכיוון שהיא כבר מכהנת בתפקיד המנכ"ל של הבנק, חזרה בה מאור בסופו של דבר מבקשתה להתמנות ליו"ר. לתפקיד נבחר בסופו של דבר דוד ברודט.

   

  העלאת השכר של המנכ"ל עלולה להצית עתה מחדש את האש סביב סוגיית שכר הבכירים במשק. רק לפני כחודש התפרסם מחקר של בנק ישראל, לפיו השכר הממוצע למנכ"ל בישראל גדל ריאלית משנת 1995 לשנת 2009 ב-104% והגיע ל-2.5 מיליון שקל. נמצא שהחברות אשר למנכ"ליהן מוענק השכר הגבוה ביותר הן הבנקים, חברות הביטוח והחברות המספקות שירותים פיננסיים. כן נמצא כי בחברות גדולות יותר המנכ"ל מקבל שכר גבוה יותר. 

    

  הממצא המרכזי של המחקר הוא ששכר המנכ"לים מושפע חיובית מגודל החברה ומביצועיה (הן החשבונאיים והן הבורסאיים), אולם עם זאת התברר כי רגישות השכר לביצועים פוחתת עם השנים, עד כדי כך שבחמש השנים האחרונות לא היה ניתן להסביר את שכר המנכ"ל על ידי ביצועי החברות.

   

  שורת מינויים בצמרת הבנק 

  לצד אישור העלאת השכר של מאור אושר בדירקטוריון לאומי כי דוד בר-לב יחליף את אבי זלדמן כיו"ר בנק לאומי למשכנתאות; דני כהן ימונה לחבר הנהלה וראש מערך משאבי האנוש של הבנק וראש החטיבה לבנקאות מסחרית, גדעון (גידי) אלטמן, ימונה לחבר הנהלה.

   

  עוד המליץ הדירקטוריון לדירקטוריון בנק לאומי בריטניה (UK) למנות את צבי איצקוביץ' ליו"ר הבנק במקום איתן רף, וכן המליץ לדירקטוריון לאומי קארד למנות את תמר יסעור למנכ"ל לאומי קארד.

   

  המינויים המוצעים כפופים לאישור בנק ישראל (מלבד מינויו של בר-לב שכבר אושר). במידה ודירקטוריון בנק לאומי בריטניה יאשר את מינויו של איצקוביץ', כפוף המינוי גם לאישור הרשויות הרגולטוריות באנגליה.

   

   

  תני גולדשטיין השתתף בהכנת הידיעה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים