שתף קטע נבחר

הלהיט הבא? 10 הזדמנויות נדל"ן ברחבי הארץ

מקומות בהם ניתן לרכוש נכס בזול יחסית, רגע לפני שהבנייה המתוכננת באיזור תקפיץ את המחירים עוד יותר

למרות עליות המחירים המסחררות, לא צריך להרחיק עד הנגב או הגליל כדי לרכוש דירה במחיר סביר. מתברר שעדיין יש במרכז הארץ הזדמנויות נדל"ניות בשכונות או ברחובות בהם לא מוצו עליות המחירים מסיבות שונות.

 

 

באמצעות צוות המומחים שלנו – ארז כהן, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, ליאת דנינו ישראלי, מנכ"ל "אמבסדור", מחירון דירות לוי יצחק וסוכנויות התיווך של רימקס ואנגלו סכסון – אנו מציגים בפניכם את עשרת המקומות האטרקטיביים ביותר במרכז הארץ.

 

השכונות הזולות של תל-אביב

שכונת שפירא: העובדים הזרים יילכו ויתמעטו, ומרכז תל אביב יילך וידרים. התוצאה: שכונת שפירא תנסוק. "היום", מסביר ארז כהן, "נעות רמות המחירים בשכונת שפירא בין 900 אלף שקל למיליון שקל לדירת 3 חדרים.

 

"המחירים האלה עדיין נמוכים בהרבה משאר חלקי תל אביב, והצפי הוא לעלייה של עד כ-13% בזכות המיקום של השכונה, הנגישות הטובה וריבוי הבתים הישנים בבעלות פרטית שיימכרו ויפנו מקום לבניינים חדשים. ברחוב מיימון בשכונה, לדוגמה, נמכרה דירת 3 חדרים ב-900 אלף שקל". להערכת לשכת השמאים, בעוד כחמש שנים יהיה מחירה של אותה דירה לפחות 1.5 מיליון שקל.

 

יד אליהו: השכונה הוותיקה, במתחם הרחובות הפלמ"ח מצפון ועין גב ויפתח מדרום, מאופיינת בבתי רכבת ישנים רבים. לפי התכנון ייהרסו הבתים האלה וייבנו במקומם רבי-קומות שיקפיצו את המחירים בשכונה מכ-1.3-1.2 מיליון שקל לדירת 3 חדרים כיום, לכ-1.5 מיליון שקל בעוד חמש שנים. ליד אליהו פוטנציאל דומה לשכנתה שכונת ביצרון, בה נמכרה לאחרונה דירה צמודת קרקע בכ2- מיליון שקל.

 

נווה שרת: השכונה שגובלת ברמת החי"ל בצפון תל-אביב כבר נמצאת בתהליך של מיצוי הפוטנציאל. אושרו בה כבר מתחמי פינוי-בינוי, והיא הולכת לשנות את פניה באופן קיצוני תוך 3 שנים. דירת 3 חדרים היום עולה בין 1.3 מיליון שקל ל-1.4 מיליון, והשבחה תעלה את המחירים בכ-25%.

 

התחנה המרכזית בתל-אביב ורחוב העליה: לדברי ליאת דנינו ישראלי, רמות המחירים כאן עוד נמוכות בכ-40% לפחות לעומת שכונת פלורנטין הסמוכה, בה עלו המחירים בשנתיים האחרונות בעד 50%.

 

לדוגמא, דירת 2 חדרים ששטחה כ-50 מ"ר עם מרפסת של כ-8 מ"ר בקרבת הרחובות יסוד המעלה וראש פינה שבתחנה המרכזית, עולה כ-880 אלף שקל, בעוד שדירה מקבילה בפלורנטין, מרחק שתי דקות נסיעה, עולה 1.28 מיליון שקל.

 

באזור רחוב העליה יש כבר התעוררות. "למרות המחירים הנמוכים יש תוכניות לפני ביצוע בעירייה לבנייה מחדש," אומרים בעיריית ת"א. הבנייה החדשה תשווה ביניהם.

 

רמת השקמה, רמת–גן

רמת שקמה צמודה לשכונת רמת חן היוקרתית, ונמצאת באזור ירוק בסמוך לפארק הלאומי ברמת גן. בשנתיים האחרונות הייתה עליית מחירים, אולם השכונה טרם מיצתה את כל הפוטנציאל שלה. "בימים אלה רמת שקמה מתחדשת ומחוזרת על ידי לא מעט יזמים, ואני צופה שהמחירים יעלו בטווח הארוך, בעיקר בשל פרויקטים שצפויים לקום בעתיד בשכונה ובשל מיקומה בעיר," אומר שרון קוממי, זכיין אנגלו-סכסון רמת-גן.

 

עסקאות שבוצעו לאחרונה בשכונה: דירת גג 5 חדרים, 120 מ"ר 70 מ"ר גג, עם מעלית וחנייה, נמכרה ב-1.65 מיליון שקל; דירת ג ג5 חדרים, 110 מ"ר, 50 מ"ר גג, בקומה 2 מתוך 2 ללא מעלית ועם חנייה, נמכרה ב-1.5 מיליון שקל.

 

ראש העין, מזרח

אחרי ההתייקרות ובום הבנייה של פתח-תקווה השכנה, ראש העין היא היעד הבא על מפת שיווק הקרקעות של המדינה. שר השיכון, אריאל אטיאס, חנך לאחרונה את הגבעות המזרחיות היוצאות לשיווק, עם 20 אלף יחידות דיור. חברות רבות החלו להיכנס לאזור, בהן אפריקה ישראל, נצבא ואפרידר.

 

המחירים עדיין אטרקטיביים. למשל, פרויקט "משכנות המוסיקה" של אפרידר, המבטיח פארק ציבורי גדול ובו אביזרים שיעוצבו באלמנטים מעולם המוסיקה, עם אמפיתאטרון שיכיל 600 מקומות ישיבה שמרכזו משטח החלקה לגלגיליות.

 

בפארק ישולבו גם 3 מזרקות מים, בצורת גיטרה ותופים. מחירים לדירות חדשות בפרויקט: 4 חדרים החל מ-1.15 מיליון שקל; 5 חדרים החל מ 1.25 מיליון שקל.

 

אזור תעשייה בת ים

אזור התעשייה הישן בדרום העיר כולל כרגע מבני תעשייה ישנים בין הרחובות יוספטל מצפון, ניסנבאום ממזרח והקוממיות מדרום. מתוכננים לקום באזור מגדלי מגורים רבים. התב"ע עדיין בהליכים, אבל הטיפול בהם מואץ. הבנייה אמורה לשנות לגמרי את פני דרום העיר.

 

באחרונה, לדוגמה, נמכרה דירה בת 4 חדרים ברחוב ישראל בן ציון בכ-1.22 מיליון שקל, ובאופן כללי טווח המחירים באזור נע בין 1.2 מיליון שקל ל-1.3מיליון לבתים ישנים. הצפי הוא שבמגדלים החדשים שייבנו המחירים יגיעו עד ל-1.8 מיליון שקל, בזכות התשתיות והפיתוח הקהילתי שיהיה באזור מסביב לבניינים.

 

נווה כרמית, ראשון לציון

בסביבת רחוב ז'בוטינסקי פינת כצנלסון יש בניינים ישנים מאוד. האזור יעבור התחדשות עירונית ותוכניות פינוי-בינוי הוגשו לאחרונה לאישור.

 

ברחוב מבצע קדש בשכונה נמכרה דירת 4 חדרים בכ-1.15 מיליון שקל, מחיר המשקף את רמת המחירים באזור, העומדת על ממוצע של כ-1.1מיליון שקל לדירת 3 חדרים. הצפי הוא לעלייה של כ30%- לממוצע של 1.5-1.4 מיליון שקל לדירת 4 חדרים.

 

גן יבנה

בעסקה שבוצעה לאחרונה בגן יבנה נמכר קוטג' דו-משפחתי בשטח של כ-180 מ"ר על מגרש של רבע דונם בכ-1.5 מיליון שקל. לדברי דנינו-ישראלי, הפוטנציאל של היישוב הטמון בנגישות לעורקי תחבורה ראשיים, דוגמת כביש 4 וכביש ,7 ואופיו המיוחד, יביאו לעליות של עד כ-40% בדומה לרמות המחירים של יישובי עשרת הסמוכים.

 

שכונת עליה, כפר סבא

שכונת עליה הוקמה לפני יותר מ-40 שנה בצפון-מערב כפר-סבא, ונבנתה ברובה כבתים צמודי קרקע. כעבור כמה שנים החלה השכונה להתפתח ונבנו בה שני בניינים גדולים בני שש קומות כל אחד, כולל מעלית וחנייה. בהמשך נוספו בה בתי-ספר, סניף קופת חולים וגני ילדים.

 

כיום, לאחר שנבנתה בצמוד השכונה הירוקה החדשה בכפר-סבא, שכונת עליה מבוקשת יותר, וזוגות צעירים מגיעים אליה. לדברי המעצבת אפרת אפק, הפעילה באזור, בשנה האחרונה אף התקבלו היתרים לחלוקת מגרשים לבנייה והיתרים לתמ"א 38 לשני הבניינים הגבוהים שממוקמים בכניסה לשכונה.

 

כיום המחירים נעים בין 1.1 ל-1.3 מיליון שקל, והמחיר עוד צפוי לעלות אחרי התמ"א 38. "להערכתנו, ערך הנכסים בשכונה ימשיך לעלות, בעיקר בשל מיקומה וסמיכותה לשכונה הירוקה," אומר שלומי ראובן מרי/מקס כפר-סבא.

 

קריית שרת, רעננה

השכונה, מהוותיקות ברעננה, הוקמה עבור עולים חדשים וכוללת בתי קומות וגם צמודי קרקע ישנים יחסית. מחיר קרקע בקריית שרת נע סביב 5,000 שקל למ"ר, בעוד שבמרכז העיר המחיר הוא כ-10,000 שקל למ"ר. בעיר יש מחסור בקרקעות לבניית קוטג'ים, ומי שרוצה לגור ברעננה כיום, ומוכן להיות בין החלוצים של אזור קריית שרת, רוכש דירה או שטח בשכונה.

 

לאחרונה צצו בשכונה קוטג'ים חדשים שנבנו ברמה גבוהה ויוקרתית. מבחינת שוק הדירות בשכונה, מרבית הבניינים ישנים ונבנו ברמת גימור נמוכה יחסית, אולם קיימות מספר תוכניות לתמ"א 38 ותוכניות פינוי-בינוי שישפרו את חזותה של השכונה.

 

"במרכז רעננה יש אמנם תוכניות להפשרה של קרקעות בתהליכים שונים, אך הצפי שלהן הוא ל- 5-4 שנים, כך שהלחץ למצוא נכסים בקרב הרוכשים עדיין קיים, וקריית שרת מהווה אופציה טובה לכך. קיימים בשכונה צמודי קרקע ישנים, בשטח 600-300 מ"ר, שניתן להרסם ולבנות במקומם קוטג'ים. אני צופה כי האזור יתייקר כבר בטווח הקרוב, והמחירים יעלו בעשרות אחוזים," אומר ג'ו כהן, זכיין אנגלו-סכסון ברעננה.

 

דוגמאות: דירת 4 חדרים עם מרפסת, ללא מעלית, מוצעת למכירה בכ-1.35 מיליון שקל; מגרש בשטח 700 מ"ר לבניית קוטג' מוצע למכירה בכ3- מיליון שקל; דירת 3.5 חדרים, 80 מ"ר, נמכרה ב-1.3 מיליון שקל.

 

אזור

יישוב עירוני קטן ועתיק על אם הדרך, בין תל-אביב לחולון, עם נגישות מעולה ואסטרטגית. באזור חיים בקושי 11 אלף תושבים, רובם מתגוררים בצמודי קרקע, אבל יש גם דירות בבתים משותפים. ניתן לרכוש דירות בנות 3 ,3 וחצי ו-4 חדרים בבניינים עם חניה וללא מעלית ברחובות חנה סנש, יצחק בן צבי, ספיר, שפינוזה, יצחק שדה וקפלן.

 

הכי זול ברחוב בן גוריון, הרועש מהאחרים, במחירים של 700 אלף עד 900 אלף שקל. אין הרבה דירות ביישוב, אך יש היצע למכירה משום שבעלי הדירות מעוניינים לשדרג למגדלים חדשים שבונים ביישוב ברחוב האיכרים. "הפוטנציאל של המקום בהחלט לא ממומש: הוא קרוב לתל אביב, נגיש, מתאים מאוד לפינוי בינוי בעתיד והמחירים אטרקטיביים ביותר", אומר לוי יצחק.

 

צור יצחק

יישוב חדש ולא מוכר הצמוד לכוכב יאיר ולצור יגאל, המוקם בימים אלה. מחירי הקרקעות בסביבה כבר קפצו פי 3 בשנה האחרונה.

 

מדובר בעיר חדשה, שנמצאת עדיין בחיתוליה, ולכן המחירים עדיין נמוכים יחסית, בכ-50% פחות מכפר-סבא השכנה. לדברי דנינו-ישראלי, מחיר דירת 4 חדרים צפוי להגיע גם לכ-1.4 מיליון שקל, עלייה של כ-15% ממחירי דירות באזור כיום.

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונת שפירא בתל אביב
צילום: אמיר לוי
מומלצים