שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

גלנט: קשרו קשר למנוע ממני להיות רמטכ"ל

האלוף היה נחוש להיאבק, אבל אחרי שהבין שלא ימונה אמר לחבריו שנגרם לו עוול עצום: "עשו מעשה שלא ייעשה"

האלוף יואב גלנט הפך לשם שייחקק בהיסטוריה הישראלית, כרמטכ"ל הראשון שהודח מתפקידו עוד לפני המינוי. אחרי ההחלטה הדרמטית, שהתקבלה בעקבות תשובתו של היועץ המשפטי לממשלה לבג"ץ בפרשת הקרקעות בעמיקם, גלנט אמר אמש (יום ג') לחבריו כי הוא מכבד אותה, אבל מרגיש כי נעשה לו עוול עצום לאורך כל הדרך. לדבריהם הוא חש שגורמים חברו יחד כדי למנוע ממנו את התפקיד.

 

הדחת גלנט - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

"עשו מעשה שלא יעשה כדי למנוע ממני להיות רמטכ"ל", אמר גלנט לחבריו. הם סירבו להתייחס לשאלה אם האלוף המודח ניסה לשכנע את ראש הממשלה ושר הביטחון שלא לבטל את המינוי, ולהשיב אותו למבחן בג"ץ.


ביתו של האלוף גלנט במושב עמיקם, מימין (צילום: שאול גולן)

 

"הכי עצוב בפרשה הזאת שלא היה עוררין על יכולותו של גלנט להוביל את צה"ל, הוא היה ראוי

מקצועית ודווקא אירועים אחרים לגמרי הוציאו אותו מחוץ למשחק", אמר אחד הקצינים, שהעריך כי גלנט ימשיך בכל דרך במסע לטיהור שמו. "צריך לזכור שהוא עדיין אלוף במדים, מפקד נערץ, והוא לא יוותר בקלות, קודם ידאג לנקות את שמו, ורק אחר כך יחשוב על העתיד".

 

בהודעת שר הביטחון מאמש נמסר כי "ראש הממשלה ושר הביטחון שוחחו הערב עם האלוף יואב גלנט והביעו בפניו את הערכתם אליו כמפקד ולוחם שמכוח כישוריו והישגיו נבחר להיות רמטכ"ל. ואולם, לאור המצב שנוצר לאחר החלטת היועץ המשפטי לממשלה והמשמעויות העולות ממנה, הגיעו ראש הממשלה ושר הביטחון למסקנה שלא נותרה ברירה אלא לפעול לביטול המינוי ולהתנעה מחדש של הליך בחירת הרמטכ"ל הבא".

 

ההחלטה באה בעקבות תשובתו המעודכנת של היועץ וינשטיין לבג"ץ,

בעתירה נגד המינוי בשל פרשת הקרקעות של גלנט במושב עמיקם. מבקר המדינה קבע כי בתצהיר שהגיש גלנט נמסר מידע שקרי, באשר להשתלטותו על קרקעות ציבוריות סביב ביתו ובנחלה שניתנה לו מחוץ למושב "לפנים משורת הדין".

 

"לאחר בחינה יסודית של החומרים השונים ועריכת בדיקות נוספות, הגיע היועץ המשפטי לממשלה למסקנה שהנתונים הקיימים באשר להתנהלותו של האלוף גלנט בהקשר האמור מעלים קשיים משפטיים משמעותיים באשר לסבירות ההחלטה למנותו לרמטכ"ל", נכתב בהודעת המדינה. "היועץ סבור כי ספק אם ראוי מבחינה ערכית להותיר בעינה את ההחלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. "קודם יפעל לטיהור שמו"
צילום: באדיבות דובר צה"ל
מומלצים