שתף קטע נבחר

עו"ד עתר למנות את גלנט לרמטכ"ל, בג"ץ דחה

היועץ המשפטי לממשלה כבר הוריד מהפרק את האפשרות שגלנט יועלה בדרגה, אבל עו"ד אורי ברימר החליט לפנות לבג"ץ ביוזמתו, כאזרח מן השורה. הוא הושב לביתו בידיים ריקות

מועמדותו של יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל כבר ירדה מהפרק, אבל יש מי שבכל זאת לא מיהר להרים ידיים. עו"ד אורי ברימר הגיש היום (ו') עתירה לבג"ץ נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, אהוד ברק, ויתר חברי הממשלה - בדרישה להוציא צו ביניים שיאסור עליהם לדון במינוי מחליף לגלנט, שהודח בעקבות פרשת הקרקעות בעמיקם, שם הוא מתגורר. השופט אליקים רובינשטיין דחה את בקשתו, וקבע כי גלנט עצמו יכול היה להתייצב בבית המשפט ולדון בטענותיו.

 

 

אמש פורסמה ב-ynet חוות הדעת המלאה של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, על מעשיו של גלנט בפרשה - זו שסתמה את הגולל על האפשרות שייכנס ללשכת הרמטכ"ל בקריה. בין היתר, כתב וינשטיין כי גלנט "עשה דין לעצמו וקבע עובדות בשטח".

 

בעתירה שהגיש עו"ד ברימר, הוא דרש להעביר לידי חברי ועדת טירקל למינויים בכירים את כל הממצאים והנתונים אודות חלקו של גלנט בפרשה, אלו שטרם התקבלו שם כשהוחלט לאשר את מינויו לרמטכ"ל. ברימר גרס כי במידה שלנוכח המידע המלא תחליט הוועדה לאשר פעם נוספת את מועמדותו, לא ניתן יהיה שלא לאפשר לגלנט למלא את התפקיד.

 

ברימר, שהגיש את העתירה בתור אזרח מן השורה, הסביר כי לוועדת טירקל סמכות בלעדית לדון ולבחון את כשירות המועמדים למלא משרות ציבוריות רמות דרג להתמנות לתפקידיהם, כולל הרמטכ"ל. הוא טען כי למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה אין כל לקבל החלטות בנושא.

 

העותר הסביר, נוסף על כך, כי גם הממשלה אינה מוסכמת להתעלם מההחלטות שהתקבלו בוועדת טירקל, וטען כי בפועל היה היועץ וינשטיין מי שקיבל את ההחלטה להדיח את גלנט, מבלי ששר הביטחון וראש הממשלה דנו בשיקולים שדרש מהם וינשטיין להעלות, ובהם שיקולי מדיניות, ביטחון והיבטים מקצועיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
השופט רובינשטיין. דחה על הסף
צילום: ניב קלדרון
האלוף יואב גלנט
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים