שתף קטע נבחר

דיווח: מובארק יפרוש ל"טיפול רפואי בגרמניה"

לפי "דר שפיגל", ארה"ב מגבשת מהלך שיאפשר לנשיא המצרי לעזוב בכבוד ולהביא לפתרון המשבר העמוק בארצו

האם חוסני מובארק יוותר על השלטון במצרים באצטלה של בעיות רפואיות? העיתון הגרמני "דר שפיגל" דיווח היום (ב') על מהלך שמתגבש בתיווך ארצות הברית, אשר יאפשר למובארק לוותר בכבוד על התפקיד שהוא ממלא כבר 30 שנה. הנשיא אובמה, בינתיים, הביע אופטימיות ואמר שחלה התקדמות בשיחות בין ממשלת מצרים לאופוזיציה.

 

מצרים על סף הפיכה - הדיווחים והתמונות בעמוד מיוחד :

עדכונים שוטפים על מצרים גם בפייסבוק של ynet 

 

לפי ה"שפיגל", ייתכן שמובארק יאושפז בקרוב במרפאה יוקרתית ליד העיר באדן-באדן בגרמניה. באופן רשמי, הוא יגיע לגרמניה ל"בדיקה רפואית ממושכת", אך בפועל מדובר בצעד שיאפשר לפתור את המבוי הסתום במצרים.

 

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כבר בסוף השבוע על שיחות סודיות בנושא בין ממשלת ארה"ב לגורמים צבאיים במצרים, אך העיתון הגרמני טוען כי המידע שהגיע לידיו מצביע על תוכנית מגובשת היטב ועל מגעים עם כמה בתי חולים, ובמיוחד עם מרפאת מקס-גרונדיג היוקרתית.

 

צילום: AP

 

המרפאה נהנית ממוניטין מצוין וממחלקה אונקולוגית מכובדת. באתר האינטרנט שלה נכתב כי המאושפזים במקום מקבלים טיפול מהמעלה הראשונה ומשתכנים בסוויטות בגודל של עד 200 מ"ר. בעבר אושפזו

במקום נשיא אוקראינה לשעבר ויקטור יושצ'נקו ושר האוצר הרוסי לשעבר, גרמן גרף. הנהלת המרפאה סירבה להגיב לדיווח.

 

בשנה שעברה שהה מובארק כמה שבועות בגרמניה, שם עבר ניתוח להסרת כיס המרה ופוליפ במעיים. עם זאת, הרופאים שטיפלו בו במרפאה בהיידלברג דחו את השמועות שלפיהן הוא חולה בסרטן.

 

פוליטיקאים מממשלת גרמניה אמרו בימים האחרונים כי הם מוכנים לאפשר למובארק לעבור טיפול בגרמניה כחלק מהמאמצים לפתור את המשבר בארצו, אולם דובר מטעם הממשלה אמר לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי הממשלה לא קיבלה אף פניה בנושא - באופן רשמי או לא רשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאושפז בסוויטה בגודל 200 מ"ר? מובארק
צילום: AFP
אובמה. שומר על אופטימיות
צילום: AP
מומלצים