שתף קטע נבחר

זירת הקניות

לנדאו: "חייבים את תחנת הכוח הנוספת באשקלון"

שר התשתיות אמר כי התקלה בצינור הגז המצרי מגלה את נחיצות תחנת הכוח, וטען שהיא תפעל רוב הזמן בגז טבעי. ממונה איכות הסביבה בעירייה: "התחנה תפעל בפחם כשמחירי הפחם ירדו מתחת למחיר הגז - לזה אנחנו לא מוכנים"

"התקלה בצינור הגז המצרי מוכיחה שאנחנו חייבים את תחנת הכוח הנוספת באשקלון". כך אמר היום (ה') שר התשתיות עוזי לנדאו בנאום שנשא בכנס של משרד התשתיות וראשי רשויות מקומיות במכללת אשקלון.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

לדברי לנדאו, "התחנה הייתה צריכה לפעול כבר ב-2008, אבל ראש הממשלה מעכב את הטיפול בבעיות האנרגיה של מדינת ישראל. אני אדבר איתו ואבהיר לו, שהסחבת בעניין הזה חייבת להיפסק. טוב שיש לנו את הגז המצרי, כי טוב שיש כמה ספקי גז ויש תחרות, אבל כמה אפשר לסמוך על גז במזרח התיכון? אפשר לסמוך עליו רק כשהוא בידינו".

 

"ההסכם עם המצרים חשוב לנו גם מבחינה מדינית. אבל כשיש הפסקה של 40% באספקת הגז, אי אפשר להשלים את זה רק על ידי מאגר ים תטיס", הוסיף, " אנחנו צריכים גיבוי בסולר, במזוט ובפחם, ולכן חשוב גם להבטיח את חיבור מאגר תמר בהקדם, לשנות את התכנון ולחבר את צינור הכניסה הצפוני של הגז.

 

"אי אפשר להסתמך על צינור אחד בלבד, ולחבר את תחנת ד' - התחנה ה"פחמית" כביכול, באשקלון, שכלל אינה פחמית. צריך להפסיק עם תעמולת הזוועה שאומרת שזאת תחנה פחמית. זו תחנה שתפעל רוב הזמן בגז טבעי ורק חלק קטן מהזמן בפחם, אם בכלל", אמר השר.

 

יורם שפר ממונה איכות הסביבה בעיריית אשקלון, אמר בתגובה לדברים: "אנחנו התפשרנו והסכמנו לתחנה דו דלקית (תחנת כוח שפועלת על גז ופחם - ת.ג), אבל רק בתנאי שתפעל בשוטף בגז, ותפעל בפחם אך ורק בחירום. כך זה נשמע מההבטחות של השר בעל פה, אבל מהתוכניות הכתובות שהוא מקדם כתוב בפירוש שהתחנה תופעל בפחם בכל מצב שמחירי הפחם ירדו מתחת למחיר הגז. לזה אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדאו
צילום: אסף שילה, ישראל סאן
תחנת הכוח באשקלון
צילום: שקד אנג'ל
מומלצים