שתף קטע נבחר

פרטנר מצאה עוד פרצה בגביית קנסות היציאה

פרנטר דורשת מלקוחות מתנתקים, להחזיר לה את הקנסות ששילמה למפעיל הסלולרי הקודם שלהם. משרד התקשורת: "התנהלות החברה מנוגדת לחוק ביטול קנסות היציאה". פרטנר: "החברה ממלאה בקפדנות אחר הוראות הדין"

האם פרטנר מצאה דרך לעקוף את האיסור על גביית קנסות יציאה מנופחים? לידי ynet הגיעו שני הסכמים שניסחה החברה, מול לקוחות עסקיים קטנים, ובהם סעיף לפיו אם יתנתקו מהחברה לפני תום תקופת ההתחייבות, הם ישלמו מעל ומעבר למתחם הקנס שהחוק מתיר.

 

 

לפי התיקון לחוק ההסדרים, ותקנות משרד התקשורת שהותקנו לפיו, אם ברצונו של הלקוח להתנתק, על פרטנר לגבות ממנו דמי ביטול שגובהם רק 8% מהחשבון החודשי הממוצע, כפול מספר החודשים שנותרו למנוי. משרד התקשורת קבע כי הקנסות יבוטלו עבור לקוחות פרטיים ועסקיים שמחזיקים בבעלותם עד 50 קווי טלפון.

   

משרד התקשורת: "הנושא ייבדק בהקדם"

במקרים שהגיעו לידי ynet, מדובר בלקוח אחד שרכש 5 קווים, ולקוח אחר שרכש 9 קווים. בחוזים שניתנו להם, נאמר שבמקרה שהתנתקו מרשת סלולרית אחרת כדי לעבור לרשת אורנג', וירצו להתנתק גם מאורנג', יתבקשו להשיב לפרטנר את כל ההחזרים עבור קנסות היציאה שהיא שילמה למפעיל הסלולרי הקודם.

 

ככתוב: "הלקוח מסכים כי במקרה של הפסקת העסקה, מכל סיבה שהיא, בעבורו או בעבור מנוי שהיה זכאי לזיכוי, לפני תום 36 חודשים ממועד ההצטרפות, הוא ישיב לפרטנר את מלוא ההחזר שניתן לו בגין תשלום קנסות עבור המכשירים שנותקו מהמפעיל הסולרי הקודם, עד למועד הפסקת העסקה".

 

כלומר, פרטנר גובים לכאורה מעבר ל-8% מהחשבון החודשי הממוצע, גם קנס נוסף - ההחזר הכספי שניתן ללקוח בגין הקנס שהיה לו בעקבות ניתוק הקו מהמפעיל הקודם.

 

מדובר לכאורה בפרצה נוספת שפרטנר מצאה בחוק. בעבר פורסם ב-ynet שפרטנר וסלקום החליטו לגבות בתשלום אחד את ההחזר על המכשיר, ממנויים ותיקים שמבקשים להתנתק. זאת למרות שרוח החוק מדברת על פריסה לתשלומים בכרטיס אשראי. פרטנר וסלקום טענו, שהפריסה לתשלומים מתייחסת בלשון החוק רק ללקוחות חדשים. עם זאת במשרד התקשורת גרסו כי הפעולה הזאת מנוגדת לרוח החוק והכוונה היתה להחיל זאת גם על לקוחות ותיקים.

 

סימני השאלה לנוכח הגבייה הזאת גדלים, לנוכח העובדה שפרטנר הכריזה כי לא תציע יותר תוכניות שכוללות התחייבות ולא תגבה קנסות יציאה.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "על פניו, נראה כי התנהלות החברה מנוגדת להוראות החוק בעניין ביטול קנסות היציאה. הנושא ייבדק בהקדם על ידי משרד התקשורת"

 

מחברת פרטנר נמסר בתגובה: "גם אם נותרו חוזים ישנים בהם נותר סעיף זה חברת פרטנר אינה גובה תשלום יציאה מעל 8% ללקוחות פרטים ועסקיים קטנים וממלאה בצורה קפדנית אחר הוראות הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עוברים או לא עוברים על החוק? פרטנר
צילום: יוגב עמרני
מומלצים