שתף קטע נבחר

התקווה נמוגה: זוהו גופות שני הנעדרים בניו-זילנד

צוותי החילוץ בקרייסטצ'רץ' איתרו את גופותיהם של עופר לוי וגבי אינגל, בני 22 מרחובות, שהוגדרו נעדרים מאז רעש האדמה בשבוע שעבר. דודו של עופר, שסייע בחיפושים, סיפר: "קיווינו עד לרגע האחרון, הפכנו כל אבן, אך הזיהוי נעשה. הם נהרגו במקום"

שבוע של המתנה בין תקווה לייאוש הסתיים בבשורה הרעה מכל: גופותיהם של עופר לוי וגבי אינגל, שני הצעירים שהוגדרו נעדרים בעקבות רעש האדמה הקטלני בעיר קרייסטצ'רץ' בניו-זילנד בשבוע שעבר, אותרו אמש (יום ב') על-ידי צוותי החילוץ המקומיים וזוהו. כך אישרו הלילה במשרד החוץ, והודעה נמסרה לבני משפחותיהם. בכך עלה לשלושה מניין הישראלים שנהרגו ברעש.

 

 

לוי ואינגל, בני 22 מרחובות, הגיעו לניו-זילנד בדצמבר האחרון והיו אמורים להתחיל לעבוד בכרם באזור שבו אירע הרעש. במשך כמה ימים אחזה בבני משפחותיהם התקווה כי השניים הגיעו אל הכרם שבו אמורים היו להתחיל לעבוד, ולפיכך ניצלו מהאסון. ככל שנקפו השעות והטלפון מהם בושש לבוא, גבר החשש לחייהם.

 

יעקב לוי, דודו של עופר שהגיע לקרייסטצ'רץ' בסוף השבוע כדי לסייע בחיפושים, סיפר הלילה ל-ynet כי מהממצאים עולה שעופר וגבי נהרגו במקום. "המשפחה הרוסה, כמו כל משפחה שהבן הצעיר שלה נהרג בנסיבות מפתיעות כאלה. אדם הולך ברחוב ורעידת אדמה פוגעת", אמר.

 

היו ביחד גם במותם

לוי סיפר כי התקווה אחזה במשפחה עד לרגע האחרון: "כל עוד לא זוהתה הגופה הם היו בגדר נעדרים, ואצלנו היהודים והישראלים - עד שאנחנו לא רואים בעיניים, מבחינתנו הוא חי. עשינו מה שיכולנו, הפכנו כל אבן, אבל עכשיו הזיהוי נעשה". הוא סיפר כי צוות ישראלי של מעבדה לזיהוי פלילי הגיע כדי לעזור לניו-זילנדים בנושא.


הריסות הרעש בניו-זילנד. כ-240 בני אדם נהרגו (צילום: AFP)

 

חיליק מגנוס, ראש צוות "מגנוס איתור וחילוץ בינלאומי" שהגיע למקום האסון כדי לסייע באיתור הנעדרים, סיפר ל-ynet כי לוי ואינגל נמצאו במרכז העיר. "בניין קרס עליהם, הם הלכו לכיוון היעד שאליו הם היו אמורים להגיע, והיו אחד ליד השני במותם", אמר הלילה. "זה עסק ביש, זה מכאיב בכל פעם מחדש. נהיה פה עוד יום-יומיים, ואז נחזור הביתה". מגנוס סיפר כי הנזק עדיין ניכר בקרייסטצ'רץ', אך העפר שכיסה אותה בעקבות הרעש נעלם, והחיים בה נמשכים כעת, ככל הניתן.

 

עם היוודע דבר היעדרם של אינגל ולוי פתחו חברי הילדות שלהם חמ"ל בניסיון לדלות מידע על אודות השניים. "כולם לחוצים ובהיסטריה, אך עדיין שומרים על שפיות ומנסים להיתלות בכל פיסת מידע קטנה", סיפר בשבוע שעבר ל-ynet נאור לוי, חברם של השניים. "אנחנו חבורה בלבש ובנפש", אמר. במהלך השבוע ניסו החברים ליצור קשר עם כל כרמי האזור, בתקווה שאינגל ולוי אכן הגיעו אל אחד מהם, אך ללא הצלחה.

 

שבוע לרעש: ניו זילנד עמדה 2 דקות דומייה

עוצמת רעש האדמה שאירע ביום שלישי שעבר הייתה 6.3 דרגות בסולם ריכטר, ונהרגו בו לפחות 156 בני אדם. יחד עם הנעדרים שטרם אותרו, צפוי מספר ההרוגים להגיע לכ-240 איש. הייתה זו רעידת האדמה הקטלנית ביותר שידעה ניו-זילנד זה 80 שנה. קרייסטצ'רץ' היא העיר השנייה בגודלה במדינה, ומספר תושביה עומד על כ-390 אלף איש.


מחפשים בהריסות. ועדת חקירה תבדוק אם היו מחדלים (צילום: AP)

 

ברעש בקרייסטצ'רץ' נהרג גם עופר מזרחי, בן 23 מקיבוץ מגל. שלושה מחבריו של עופר, שטיילו איתו, בישרו למשפחתו כבר בשבוע שעבר כי הוא נהרג באסון, ושבו ארצה, אך רק שלשום קיבלו קרוביו את ההודעה הרשמית על מותו. עופר נלכד במכונית בשעה שחלקים מבניין שהתמוטט מחצו אותה.

 

הלילה ציינה ניו-זילנד שבוע לרעש הקטלני, וכיבדה את זכר הנספים בשתי דקות דומייה שהחלו בדיוק בשעה 12:51

בצהריים לפי השעון המקומי. בשעה זו אירעה הרעידה בשבוע שעבר. ראש ממשלת ניו-זילנד, ג'ון קי, אמר כי תתקיים חקירה סביב השאלה כיצד בניינים בעיר שנפגעו ברעש האדמה החזק שפקד אותה בספטמבר שעבר, בדרגה 7.1, אושרו כבטוחים. "האירוע הזה גבה את חייהם של רבים כל-כך, ולכן עלינו לספק כמה תשובות", אמר ראש הממשלה.

 

בין השאר הועלו בימים האחרונים תהיות בנוגע למצבו של בניין רשת הטלוויזיה CTV, שכמעט מחצית מההרוגים שזוהו עד כה מצאו בו את מותם. הנזק שגרמו שתי רעידות האדמה לעיר נאמד ב-15 מיליארד דולר אמריקני.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר לוי וגבי אינגל
ההרוג הישראלי השלישי, עופר מזרחי. נלכד במכונית המחוצה
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
מומלצים