שתף קטע נבחר

הסקרים הכריעו: ברוורמן פרש מהמירוץ בעבודה

השר לענייני מיעוטים לשעבר בחר להשאיר את ההתמודדות להרצוג, יחימוביץ' ובוחבוט, לאחר שהסקרים דירגו אותו במקומות האחרונים. יחימוביץ' קראה לו להישאר במפלגה

המירוץ הצפוף במפלגת העבודה הופך מהערב (יום ה') לקצת פחות צפוף. חבר הכנסת אבישי ברוורמן הודיע על פרישתו מההתמודדות לראשות העבודה, לאחר שבסקרים דורג במקומות האחרונים.

 

 

פרופ' ברוורמן, עד לפרישת העבודה השר לענייני מיעוטים בממשלה, השאיר את ההתמודדות לח"כים יצחק (בוז'י) הרצוג ושלי יחימוביץ'. גם יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, צפוי להתמודד על התפקיד, וח"כ עמיר פרץ עשוי אף הוא להצהיר על מועמדותו.

 

ברוורמן נעדר הערב מהישיבה של ועידת לשכת מפלגת העבודה, שנערכה בבית ברל. יחימוביץ' קראה לו להישאר במפלגה. "ההודעה שלו הפתיעה אותי כי הוא היה מועמד מצוין", אמרה, "אני מקווה ומבקשת ממנו שיישאר במפלגה בשל תרומתו הרבה לה".

ח"כ איתן כבל הוסיף: "אנו נמצאים עדיין בשלבים מאוד מוקדמים של טרום התמודדות ולכן קשה להעריך את המירוץ. אני לא מתחשבן איתו על העבר ומקווה שיחזק אותנו באופוזיציה". 

 

תוקפים את ברק, דואגים לעו"סים 

יו"ר המפלגה הזמני, מיכה חריש, קרא לחברי הסיעה לעמוד בחזית המאבק של העובדים הסוציאליים, שדורשים תוספת שכר ואמורים לפתוח בשבוע הבא בשביתה. "המדינה על סף פיצוץ חברתי ומי שחושב על אדישות שייזכר מה קרה ביוון ובצרפת וגם על מה שקרה במצרים ובתוניסיה. העובדים הסוציאליים עוסקים בבעיות הקשות ביותר של החברה והם הפכו ליחידות הקרב של החברה הישראלית". 

 

הרצוג קרא לראש הממשלה לכנס כבר הלילה ישיבת חירום כדי לסיים את המשבר

עם העובדים הסוציאליים. "זהו אסון שהחל מיום ראשון מיליון וחצי אזרחים לא יקבלו שירות", הבהיר שר הרווחה לשעבר. בעניין זה אמר פרץ כי "נתניהו לא שינה את דעתו וממשיך לתמוך בקפיטליזם הכי קיצוני שהכרנו אי פעם בישראל. לא ייתכן שעובד סוציאלי ירגיש שהוא צריך עובד סוציאלי שיתמוך בו". 

 

פרץ תקף בישיבה את חמשת חברי הכנסת שפרשו מהמפלגה והקימו את סיעת עצמאות בראשות שר הביטחון אהוד ברק. "אנחנו סומכים עליהם שיידעו לפרק את הממשלה מבפנים, אז בואו ניתן להם לעשות את העבודה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוורמן. מחוץ למירוץ
צילום :גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
יחימוביץ'. "מועמד מצוין"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים