שתף קטע נבחר

נדחתה הצעת קדימה לפטור ממע"מ דירה ראשונה

הכנסת דחתה הצעת חוק של האופוזיציה לפטור ממע"מ דירה ראשונה לזוגות צעירים עד עלות של 1.3 מיליון שקל. המציע, ח"כ חסון מקדימה: "תנו תקווה לצעירים". שר האוצר שטייניץ: "אנו דוחים את החוק על הסף, עלותו 400 מיליון שקל בשנה"

40 חברי הקואליציה של ממשלת נתניהו הצביעו היום (ד') נגד החוק לפטור ממע"מ דירה ראשונה של זוגות צעירים בעלות של 1.3 מיליון שקל. רק 25 חברי אופוזיציה הצביעו בעד, תוך עימות קשה מול שר האוצר, יובל שטייניץ במליאת הכנסת. זאת, סביב הצעת החוק של ח"כ יואל חסון מקדימה, שנדחתה מוקדם יותר השבוע על ידי ועדת השרים לחקיקה.

 

 

חסון אמר בין היתר, ביחס לרפורמה עליה הכריז השבוע ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "זאת התוכנית החמישית של ממשלת נתניהו מאז הקמתה, וכמו בארבע התוכניות הקודמות בהן לא קרה דבר, כרפורמת מנהל מקרקעי ישראל והרפורמה הידועה כרפורמת המרפסות, גם עכשיו זה ייכשל. היא מטפלת רק במרכז ולא בפריפריה. היא עוסקת בקבלנים פרטיים ולא בתוכנית ממשלתית, הלוואי ואתבדה אבל המבחן הוא הביצוע. אם וכאשר יהיה בסמכותי אאשר חוק שכזה בממשלה".

 

שר האוצר שטייניץ דחה את טענותיו של חסון ואמר: "שום שר אוצר בעבר ובעתיד לא היה מאשר הצעה שכזאת. כך גם שלושת שרי האוצר ששמשו מאוחר יותר בקדימה, אולמרט, הירשנזון ובר-און, למרות הצעות חוק דומות שעמדו על הפרק. אלה הצעות חוק שאופוזיציה מגישה ותומכת, עד שהיא מגיעה לשבת בממשלה. זה מנוגד למדיניות המס בישראל. עלות ההצעה לשנה - 400 מיליון שקל. על מה נצטרך לוותר, על הביטחון? על הרווחה? על הבריאות?".

 

ח"כ רחל אדטו מקדימה אמרה בתגובה: "אולי נוותר על כמה שרים מיותרים?".

 

שטייניץ הוסיף: "על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2010 בנינו כ-7,000 דירות חדשות יותר מב-2008, מ-32 אלף לקרוב ל-40 אלף אשתקד. בעניין רפורמת הוד"לים אמר: זה פתרון משמעותי שיצור בנייה של אלפי דירות. נוכל להתחיל בבנייה הזו תוך שבועות או חודשים, ממשלת נתניהו אוחזת בשור בקרניו ומטפלת בצורה רצינית במחסור בדירות בשיראל. אחרי עשר שנים של תת בניייה - אנחנו בדרך לפתרון".

 

כאמור, הכנסת דחתה את הצעת החוק של האופוזיציה ברוב של 40 תומכים מול 25 מתנגדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים