שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרב עמאר בתוכנית על הרב בן-ארצי: נביאי שקר

  הרב הראשי הספרדי תקף בחריפות רבה ייחוס תכונות על-טבעיות לרבנים: "הם טועים ומטעים, ורובם הם רחוקים מתורה מאוד ואין בהם יראת שמים כלל"

  הרב הראשי לישראל שלמה עמאר תוקף בחריפות את הרבנים המייחסים לעצמם כוחות נבואה על-טבעיים, וקורא לציבור להתרחק מהם. בתוכנית ברדיו קול חי שעסקה ברב ניר בן ארצי, טען הרב עמאר (מבלי לנקוב בשמות): "אלה בוודאי נביאי השקר במלוא מובן המילה. טועים ומטעים, ורובם הם רחוקים מתורה מאוד ואין בהם יראת שמים כלל".

   

   

  הרב ניר בן ארצי זוכה להתעיינות צרבה בשבועות האחרונים, בעיקר בציבור החרדי ובגלי התקשורת שלו, לאחר שחסידיו טענו כי חזה או ניבא את רעידת האדמה והצונאמי ביפן,  את הזעזועים בעולם הערבי ועוד אירועים מרכזיים בעולם.  

   

  בדברים שאמר בתוכנית הזכיר הרב עמאר הזכיר כי כבר בזמן הנביאים היו גם "אנשים רמאים שהציגו את עצמם כאילו הם מתנבאים, והם שיטו בעם והטעו אותו. לפעמים הביאו אותו לדברים חמורים ביותר". לדבריו, גם כיום, כשנבואה כבר בטלה ועל פי חז"ל ניתנה רק לשוטים, קיימת תופעה זו, כאשר "יש אנשים שיודעים בימינו (כביכול) יותר מהנביאים הכי גדולים... חלק גדול מהם נופלים בעבירות חמורי חמורות".

   

  הרב עמאר סיפר כי כשכיהן כאב בית דין בפתח תקווה נתקל במקרים רבים של אנשים מעין אלה, ש"נפלו בדברים הכי הכי חמורים שיש בהלכה... זה מתחיל בפשיעה

  של גזילת ממון, אחר כך באים לתאוות אחרות, תאוות הכבוד, וכמעט כולם נופלים גם בתאוות חמורות ובזויות רחמנא ליצלן... עד היכן השקר שלהם מביא אותם... כל שומר נפשו ירחק מכל הסוגים האלה... זה דברים של הבל שאין בו ממש, אין בו לא קדושה ולא טהרה... זו אחיזת עיניים... שומר נפשו ישמור מרחק".

    

  מגיש התכנית, אברהם פרסטר, הקשה האם לא ראוי לבדוק אם לרבנים מסוימים אכן יש את הכוחות המיוחדים המיוחסים להם, והרב עמאר השיב: "אין דבר כזה. אם אדם יגיד שהוא עולה ברגל לירח - זה בלתי אפשרי. זה לא צריך לבדוק... חבל להלאות את הציבור בדברים כל-כך שפלים שאין בהם שום אמת כלל וכלל. חבל לשים לב, חבל לשמוע לזה, אין שום טעם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הרב עמאר. תקף
  צילום: גיל יוחנן
  הרב בן-ארצי. נביא?
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים