שתף קטע נבחר

נלחמים בבועה? שוחררה קרקע ל-6,700 דירות

בין המתחמים שישווקו משרד השיכון והמינהל: 101 יחידות דיור בשני אתרים בתל אביב-יפו, 300 יחידות דיור בשוהם, 402 יחידות דיור ביקנעם, ו-200 יחידות דיור במתחם המשטרה ברמת גן. שר השיכון אטיאס קורא ליזמים להוריד מחירים

 

משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל מודיעים היום (ג') על גל גדול נוסף של מכרזי קרקעות חדשים לדירות מגורים בהיקף גדול של 6,723 יחידות דיור. זאת, במטרה להמשיך ולהגדיל משמעותית את היצע מלאי הדירות. בכך עלה מספר יחידות הדיור ששווקו ברבעון הראשון לקרוב ל-10,000.

 

 

2010 היתה שנת שיא בשיווק הקרקעות בעשור האחרון - המינהל ומשרד הבינוי והשיכון העמידו היצע קרקעות לבנייתן של יותר מ-34 אלף יחידות דיור. אך למרות הגידול היחסי בשיווק הקרקעות, היזמים עדיין הרגישו את המחסור בהיצע הקרקעות ולכן מחירי המכרזים הרקיעו שחקים. במכרזים רבים בשנת 2010, ההצעות הזוכות היו גבוהות בהרבה ממחיר השומה על הקרקע.

 

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון ישווקו במסגרת הגל הנוכחי מתחמים גדולים רבים ברחבי הארץ, לרבות קרקעות אטרקטיביות באזורי הביקוש. בין המתחמים ניתן למנות 101 יחידות דיור בשני אתרים בתל אביב-יפו, 300 יחידות דיור בשוהם, 402 יחידות דיור ביקנעם, 200 יחידות דיור במתחם המשטרה ברמת גן, 1,148 יחידות דיור בטירת הכרמל, 222 יחידות דיור בצור הדסה, 350 יחידות דיור בקרית גת ו-197 יחידות דיור באילת.

 

שר השיכון אריאל אטיאס אמר היום: "הגדלת היצע הקרקעות היא המפתח להוזלת הדירות, ובדרך זו אנו פועלים בעקביות ובנחישות. היזמים מפנימים כי המדיניות של היקפי המכרזים הגדולים נמשכת. תוצאות המכרזים מהתקופה האחרונה מלמדות על הצעות סבירות יותר, שלפעמים הן מתחת למחיר השומה, ואנו מברכים על כך. אני קורא ליזמים לא להתפתות להציע הצעות גבוהות מדי, כי השיווקים הגדולים יימשכו, מה שעלול לפגוע ביזמים שיציעו הצעות שכאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל אטיאס
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים