שתף קטע נבחר

ביביטורס: "קיבל מימון כפול לטיסה לארה"ב"

אחרי שהחשיפה על מימון נסיעות משפחת נתניהו לחו"ל הובילה לבדיקה של מבקר המדינה, מדווח ערוץ 10 כי ראש הממשלה קיבל ב-2006 מימון כפול לנסיעה לארה"ב. נתניהו מסר בתגובה באמצעות עו"ד דוד שמרון: "אין ולא היה בשום מקרה מימון כפול"

שני גופים שילמו בשתי חשבוניות על אותה הטיסה של בנימין נתניהו - כך דיווח הערב (יום ד') ערוץ 10 בתוכנית "המקור". ראש הממשלה טס בספטמבר 2006 לארצות הברית להופיע באירוע שנועד לקדם הקמת בית חולים באשדוד. הוא קיבל על הטיסה 8,237 דולר מהמרכז. את אותו הסכום בדיוק קיבל מארגון אחר בשם HERITAGE, שנועד לקדם תכנים של זהות יהודית.

 

פרשת ביביטורס - הכותרות האחרונות ב-ynet:

בואו לדבר על זה בפייסבוק של ynet

 

טענה זו, המגובה במסמכים ובחשבוניות, סותרת טענות שהשמיעה בשבוע שעבר אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בראיון טלוויזיוני: "אין כאן שקל אחד כפול שבא, אין כאן כפל מכירות, אין כאן סוכנות נסיעות שמהווה בנק". המראיינת הקשתה: "זה לא ראשונטורס, את אומרת". שרה נתניהו: "ממש לא!".


שתי החשבוניות שהוצגו בערוץ 10

 

נתניהו קיבל אישור מוועדת האתיקה למימון הטיסה למען המרכז הרפואי באשדוד, אך לא למימון מארגון HERITAGE. נציג הארגון לא הסכים לומר על מה בדיוק שילמו, ומסר בתגובה לתוכנית "המקור": "אני לא מתכנן לחשוף אותך לאינפורמציה של מה שילמתי, כמה שילמתי, איך שילמתי. אני לא חושב שזה עניינך, ואני לא חושב שזה עניינם של הצופים בארץ. שיהיה לך המשך יום טוב". 

 

מדובר באותה הנסיעה שעליה דווח כי חברת היי-טק בשם PROSEED שילמה 18,975 דולר כדי להטיס את נתניהו ורעייתו מניו-יורק לפריז ומשם לישראל. כשמחברים את העלות הכוללת של כל כרטיסי הטיסה רק לנסיעה אחת של הזוג נתניהו: ישראל-ניו יורק-פריז-ישראל, הסכום הכולל 35,449 דולר, כ-150 אלף שקל רק לנסיעה אחת של הזוג נתניהו.

 

נסיעה אחת, שלוש חשבוניות

ערוץ 10 הציג גם שלוש חשבוניות שנשלחו לבונדס על נסיעתו של נתניהו ללונדון במהלך מלחמת לבנון השנייה ב-2006, אשר מומנה על-ידי הכנסת. בחשבונית אחת הסכום היה 5,339 דולר, בשנייה 8,579 ובשלישית 5,319. החשבונית על 8,579 דולר בוטלה, ובלשכת נתניהו טוענים כי שתי החשבונות האחרות זהות.


סוכנות הנסיעות "איילה טורס" מירושלים שהנפיקה את החשבוניות (צילום: גיל יוחנן)

 

בכל מקרה, גם הבונדס וגם הכנסת מימנו את נסיעתו של נתניהו. בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי הכסף ששילם הבונדס על כרטיס הטיסה של נתניהו מימן את טיסתה של רעייתו. גורם בבונדס אמר לערוץ 10 כי "אם הייתה מגיעה לנו חשבונית על השם של שרה נתניהו, לא היינו משלמים".

 

נתניהו מסר בתגובה באמצעות עו"ד דוד שמרון: "אין ולא היה בשום מקרה מימון כפול של איזו מנסיעותיו של מר נתניהו. טיסתו של מר נתניהו ללונדון מומנה על ידי הכנסת. טיסת רעייתו מומנה על ידי הבונדס.

בעניין הטיסה לארה"ב בספטמבר 2006, טיסה זו מומנה על ידי כמה גופים בסך כולל של כ-32,000 דולר. בסכום כולו נקנו כרטיסי טיסה שבהם השתמשו במהלך אותה נסיעה. אין כאן, כמו בשום מקרה אחר, עודפים או קניה כפולה של כרטיסים וכל ארגון ידע בכל מקרה עבור מי הוא משלם".

 

עוד נמסר כי "ראש הממשלה פעל על פי החוק בכל נסיעותיו. אין אפילו אגורה אחת של מימון כפול. מספר גופים התחלקו בהוצאות נסיעתם של ראש הממשלה ורעייתו. מדובר בכתבה שאינה אמת, חסרת כל בסיס, במטרה להכפיש ולפגוע בראש הממשלה. אחרת קשה להבין מדוע הערוץ מתעקש זאת פעם שניה לשדר כתבה שאינה אמת. משפחת נתניהו תגיש תביעת דיבה הן על דברי אי האמת ששודרו בכתבה הראשונה, והן על דברי אי האמת והדיבה המשודרים הערב".

  

מבקר המדינה פתח השבוע בבדיקת נסיעותיו של נתניהו ובני משפחתו לחו"ל, לאחר שערוץ 10 דיווח כי טסו במימון ארגונים שונים ונדבנים בזמן שכיהן כחבר כנסת ושר אוצר. אתמול הודיע המבקר מיכה לינדנשטראוס כי החליט לבדוק את כל נסיעותיהם לחו"ל של ראשי הממשלה, השרים וסגני שרים משנת 2006.  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הולך ומסתבך. בנימין נתניהו
צילום: אבי אוחיון לע"מ
סוכנות איילה טורס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים