שתף קטע נבחר

קדימה ליועמ"ש: לחקור מימון כפול ב"ביביטורס"

לאחר שאמש פורסם כי ראש הממשלה נתניהו טס לארה"ב במימון כפול, קוראת קדימה ליהודה ויינשטיין להורות לחקור את הנושא. פנייתה הקודמת של המפלגה בנוגע לתחקיר טרם נענתה

לאחר שפורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו טס במימון כפול לכאורה לארצות-הברית ב-2006, פנתה הבוקר (יום ה') שבה ופנתה מפלגת קדימה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו ורעייתו.

 

פרשת ביביטורס - הכותרות האחרונות ב-ynet:

בואו לדבר על זה בפייסבוק של ynet

 

"נראה כי ראוי, שלא לומר חובה, שתעשה שימוש בסמכותך ותורה על פתיחה בחקירה או לפי העניין בבדיקה משטרתית, שמגמת פניה בירור מקיף ומעמיק של כל ההיבטים החוקיים לגבי התנהגותם המתוארת של מר נתניהו ורעייתו", נכתב בפנייה ששלח היועץ המשפטי של קדימה, עו"ד איתן הברמן. לפני כשבועיים שיגרה קדימה פנייה קודמת בעניין נסיעות ראש הממשלה, אך היא טרם נענתה.

 

אתמול דווח כי שני גופים שילמו בשתי חשבוניות על אותה הטיסה של נתניהו. בספטמבר 2006 הוא טס לארצות הברית להופיע באירוע שנועד לקדם הקמת בית חולים באשדוד. הוא קיבל על הטיסה 8,237 דולר מהמרכז. את אותו הסכום בדיוק קיבל מארגון אחר בשם HERITAGE, שנועד לקדם תכנים של זהות יהודית.


החשבוניות. שני גורמים, אותה נסיעה

 

נתניהו קיבל אישור מוועדת האתיקה למימון הטיסה למען המרכז הרפואי באשדוד, אך לא למימון מארגון HERITAGE. פרקליטו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, טען כי "אין אפילו שבב של מימון כפול". הוא האשים את ערוץ 10 בהטעיה: "בחשבונית שמספרה 39299 מוסתרת על ידי מירקור המילה cancelled, זוהי חשבונית מבוטלת ולכן אי אפשר להציגה כחשבונית לתשלום. בסופו של דבר יש מסמך אחד מחייב והוא הקבלה. כל הסיפור הוא אחיזת עיניים, זוהי בושה וחרפה". הוא שב ואיים בהגשת תביעה נגד ערוץ 10. 

 

גם במפלגת הליכוד טוענים כי "אין אפילו אגורה אחת של מימון כפול בנסיעותיו של ראש הממשלה. ערוץ 10 הטעה את צופיו וצפוי לתביעת דיבה. מוטב לקדימה,מ שהמציאה את מושג המימון הכפול בפרשת ראשונטורס, לדאוג למצעד הנחקרים והחשודים שלהם, ובראשם אולמרט, הנגבי, הירשזון, רמון, גלעד ועמרי שרון, בטרם ידאגו למפלגות אחרות. לא בכדי הגיש את הבקשה היועץ המשפטי ולא מנכ"ל קדימה, שנמצא בעצמו בחקירה בימים אלה".

 

בתגובה לדברים מסר גורם בחדשות 10 כי החשבונית שהוצגה היא החשבונית המקורית, וכי גם נציג המרכז הרפואי אשדוד וגם עו"ד שמרון אישרו כי המרכז הרפואי אשדוד אכן שילם 8,237 דולר על טיסת נתניהו: "אם נציגי נתניהו טוענים ברצינות שהמרכז הרפואי לא שילם על הטיסה או ביטל את התשלום,

הרי שמדובר בשקר שאפשר להפריך בפשטות".

 

בחודש שעבר חשף העיתונאי רביב דרוקר מערוץ 10 את יומן הטיסות של נתניהו ומשפחתו בין שתי כהונתיו בראשות הממשלה - עשרות מסעות שתוקצבו במקרים רבים על ידי תורמים יהודים שמעוניינים בקרבתו של מי שהיה שר אוצר, חבר כנסת ומועמד לשוב להנהיג את המדינה.

 

בעקבות התחקיר, פתח מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בבדיקת נסיעותיו של נתניהו ובני משפחתו לחו"ל. אתמול הודיע המבקר כי החליט לבדוק את כל נסיעותיהם לחו"ל של ראשי הממשלה, השרים וסגני שרים משנת 2006.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורה לפתוח בחקירה? ויינשטיין
צילום: חגי פריד
"בירור מקיף ומעמיק". נתניהו
צילום: אבי אוחיון לע"מ
מומלצים