שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אמסלם נגד הליטאים: "טרור הלכתי בנושא הגיור"

  במהלך כנס בנושא הגיור הפתיע הרב שרמן - מי שעמד בחזית פרשת "גיורי דרוקמן" - כשהצהיר כי מעולם לא ביטל את הגיורים: "אם יתברר שיסודות הגיור היו תקפים – גם הגיורים יישארו תקפים". הרב אמסלם תקף: מנסים לקפל רבנים גדולים

  עמך עמי ואלוהייך אלוהי? חילופי דברים קשים נשמעו הערב (ד'), במהלך כינוס שנערך על הגיור - בין הרב אברהם שרמן, חבר בית הדין הגדול בירושלים, ח"כ חיים אמסלם מש"ס והרב חיים אירם, ראש מדור גיור במכון ללימודי יהדות.

   

 1. הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים   

   

  בכינוס שנערך היום באוניברסיטה העברית, בנושא "מי מפחד מגרים", במסגרת ארגון "הלל" הפועל בקמפוס – יצא הרב חיים אמסלם כנגד ההחמרות שהביאו לביטול גיורים, במה שידוע כפרשת גיורי הרב דרוקמן. "טרור הלכתי הביא את הרב עובדיה לצאת במכתב ההבהרה בפרשת הגיורים", אמר הרב אמסלם. "יש מי שמקפלים רבנים גדולים, וחושבים שהאמת איתם ובכיסם".

   

  עוד פנה הרב אמסלם לרב שרמן, ושאל: "מה זה הטרור ההלכתי הזה? ממתי יוצאים בהפגנות ובמודעות נגד רב שלא נכנע, כמו שעשו לרב עובדיה יוסף, וכותבים במאה שערים 'עובדיה יוסף רפורמי'?"

   

  "אין אמון בגיור הממלכתי"

  הרב אירם, העומד בראש מדור גיור ממשלתי, אמר לרב אמסלם כי הוא מעולם לא היה מתקבל לקורס

  גיור אצלו, משום שהוא מֵקל, ומאידך גיסא התעמת לא מעט פעמים גם עם הרב שרמן: "אם הייתי מגייר כמו שגיירו בבתי הדין הרבניים בעבר, החרדים תולים אותי בכיכר השבת".

   

  בתחילת דבריו הצהיר הרב שרמן, כי בניגוד לפרסומים בפרשת גיורי הרב דרוקמן - הוא מעולם לא ביטל את הגיורים, אלא רק ביקש לשלוח אותם לבירור. "אם יתברר שיסודות הגיור היו תקפים – גם הגיורים יישארו תקפים", אמר הרב ל-ynet.

   

  עם זאת, הוא המשיך להביע חוסר אמון בגיור הממלכתי: "רוב המתגיירים בימינו אינם מקבלים עול מצוות ואינם מתחייבים להיות כפופים לערכים של תורה ומצוות. לא קיימת אפשרות שתוך חודשים אחדים אדם יעבור מהפך כל כך רציני, גם מבחינה פסיכולוגית".

   

  אמסלם נגד שרמן

  בשנת 2008 קבע בית הדין הרבני הגדול, בראשות הרב אברהם שרמן, כי יש לפסול את כל הגיורים שנעשו משנת 1999 על ידי הרב חיים דרוקמן, שעמד בזמנו בראש מערך הגיור, ולפני מספר חודשים הפך

  בית הדין בתל אביב את ההחלטה על פיה, כשהכיר בגיורים.

   

  הרב שרמן הודה בכינוס כי עד כה סירב להתייחס פומבית לפרשת הרב דרוקמן, משום שקיבל הוראה שלא לדבר בנושא מבכיר הרבנים הליטאים, הרב אלישיב, אותו הגדיר כ"פוסק הדור, ומקובל בכל קהילות ישראל". למשמע הדברים העיר אמסלם כי מרבים הספרדים "לא שמעו עליו".

   

  דבריו של הרב שרמן נקטעו כמה וכמה פעמים, על ידי הקהל שצעק לעברו קריאות בנוסח "אתה לא ציוני". בשלב מסוים השיב הרב שרמן לתוקפיו: "אף אחד לא באמת מכיר אותי. אני שירתי במלחמת יום הכיפורים, והייתי סא"ל במילואים, ואני אומר את התפילה לשלום המדינה בבית הכנסת שבו אני מתפלל".
 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נטע סלע
  "לא ביטלתי". הרב שרמן
  צילום: נטע סלע
  "מקפלים רבנים גדולים". ח"כ אמסלם
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים