שתף קטע נבחר

כתובות קיר בירושלים: "עובדיה יוסף רפורמי"

הקרב על אישור הגיורים הצבאיים אינו שוכך: המתנגדים לפסיקתו של הרב עובדיה ריססו נגדו כתובת גרפיטי חריפות בריכוזים חרדיים בירושלים. גורם ליטאי: "בקרוב עוד הפתעות"

מתנגדי הגיורים הצבאיים ממשיכים במאבק נגד אישורם: כתובות גרפיטי רוססו בירושלים, ככל הנראה על-ידי חרדים ליטאים, נגד מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. בכמה אתרים בריכוזים החרדיים בבירה נכתב על קירות: "עובדיה יוסף רפורמי".

 

 

גורם ליטאי אמר ל-ynet כי הוא מסתייג מכתובות הקיר שתוקפות באופן אישי את הרב עובדיה, וכן מהפשקווילים שפורסמו נגד הרב עמאר בעניין הגיור, אך עם זאת הבהיר: "מה שראינו עד עכשיו זו רק ההתחלה. בקרוב יהיו הפתעות ענייניות ומכובדות, אבל חסרות פשרות".


אחת הכתובות בבירה (צילום: שאול דרעי, חדשות 24)

 

בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב-ynet כי מנהיג ש"ס לקח על כתפיו את האחריות ואישר את הגיורים הצה"ליים, על-אף שוועדת הרבנים שהקים הרב עמאר קבעה שאין ביכולתה לעשות כן. ביטאונה של ש"ס "יום ליום", שיוצא

לאור לקראת סוף השבוע, עסק השבת בהרחבה באישור הגיורים.

 

טובי הכותבים והפובליציסטים של הביטאון נדרשו לעניין, שכן זהו הגיליון הראשון שיוצא מאז פסיקת הרב עובדיה. אחד המאמרים תקף את "יתד נאמן", שופר היהדות הליטאית, אחר נקט קו הסברתי יותר שטען כי בפסיקתו לא ויתר הרב עובדיה על קבלת מצוות בגיור, וכתבה נוספת - ארוכה במיוחד - הוקדשה לעצם הדיווח בפרשה.

 

לעומת זאת, ב"יתד נאמן" כבר לא התעסקו בפרשה, עובדה שלאו דווקא מעידה על הבאות. נראה שהמאבק אינו קרוב לסיום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפיטי בירושלים
צילום: שאול דרעי, חדשות 24
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיא אסיאג
מומלצים