שתף קטע נבחר

כוכב חרדי נולד

הכניסה לנשים אסורה, וגם צדי ומרגול לא יהיו שם. בלי טלוויזיה וללא הופעות, "כוכב נולד" בגרסתה החרדית עשויה להפוך ללהיט הבא במגזר. הנה זה בא

הריאליטי מגיע לעולם החרדי: הערב (מוצ"ש) מתחילה תחרות "כוכב נולד" החרדי, או בשמה המגזרי: "שירה חדשה". לא תוכלו לצפות באולפן הנוצץ בטלוויזיה (טאבו מוחלט במגזר), והיא תשודר ברדיו החרדי "קול ברמה". 14 מתמודדים יתחרו על התואר, כשהפרס הראשון - הפקת אלבום שחציו שירים מזרחיים, וחציו שירים חסידיים.

 

 •  בואו להתעדכן בסרטונים ותמונות בלעדיות בפייסבוק שלנו

   

  המאזינים יכלו להצביע עבור המתמודד החביב עליהם באמצעות תיבת "טלמסר", ובנוסף - השיקו במיוחד עבור התוכנית ממשק סימוסים חדש. עד כה לא ניתן היה להשתמש בתחנה בממשקי מסרונים, שכן הדבר נאסר על ידי הרבנים. כעת יוכלו המאזינים לשלוח את מספרו של המתמודד, אולם במידה ויוסיפו משפטים כמו "אוהב אותך" - המסרון ייפסל.

   

  ספיישלים עם זמרים חסידיים

  בתפקיד צביקה הדר המקומי – שניים: המנחים יקי אדמקר ויניב המאירי. בתפקיד מרגול, צדי ושות',

  ישפטו כוכב הזמר המזרחי חיים ישראל, סולן להקת "שלהבת" גלעד פוטולסקי, מנכ"ל חברת ההפקות "גרינטק" אבי גרינברג, ו"אליקו החרדי" - עמירם בן לולו.

   

  כחלק מהצביון התורני של התחנה, מידי שבוע יתארח באולפן התוכנית רב שישוחח עם המנחים על מעלת השירה והשמחה.

   

  בעונה הראשונה מתוכננות עשר תוכניות, והמפיקים מבטיחים משימות מיוחדות, בהן דואטים וספיישלים של גדולי הזמר החסידי והמזרחי. השלבים המכריעים של התוכנית ישודרו בתקופת החופש הגדול - במקביל לשידור ההשראה והאם הגדולה, "כוכב נולד" 9, והגמר הגדול ישודר באחת מן הערים החרדיות, בשילוב קהל רב, ויועבר בשידור חי.

   

  ואיך עורכים אודישנים ללא מצלמה? המתמודדים הפוטנציאלים מוזמנים לשלוח את החומרים שלהם לתיבת ה"טלמסר", וצוות ההפקה של התוכנית עם נציגי השופטים, יאזינו לאודישנים ויזמנו לאולפן את הנבחרת שתוביל את העונה הראשונה.

   

  "המראה לא חשוב"

  מגישי התוכנית, אדמקר והמאירי, מודעים לדימוי שיש ל"כוכב נולד", ומצהירים כי אין להם עניין להידמות למקור. "בקרב השופטים לא יהיה לנו איזה מרגול או צדי. ניסינו להימנע מכך כמה שיותר", אומר אדמקר, ומוסיף כי

  "ברור שיהיה את 'השופט הטוב' ו'השופט הרע'. לשופטים יהיה כוח רב, ומשקלם יהיה 50% בבחירת המתמודדים לאורך התחרות".

   

  לדברי השופט פוטולסקי, הוא מאוד מתחבר לשופטים מבחינה מוזיקלית, "במיוחד לצדי צרפתי הנחשב למאוד ענייני ואמיתי מבחינה מקצועית, ולא מושפע מפוזות. דווקא העובדה שהתחרות שלנו נערכת דרך הרדיו, עשויה לשקף משהו יותר אמיתי, כי אנשים לא יודעים איך נראה המתמודד - האם הוא שמן, מרושל או חתיך. ברדיו זה פחות משמעותי".

   

  פוטולסקי אומר עוד כי מטבע הדברים, גם לא יושם דגש על ה'שואו' וההעמדה. "במגזר החרדי פחות מקובל עניין ההופעות, ולכן יותר חשוב הקול היפה והביצוע המוזיקלי. ברדיו החרדי, גם אם זמר הוא לא חתיך בן 17, יש לו סיכוי טוב – וזה מצב הפוך ממה שקיים במגזר החילוני, שאם הזמר לא מופיע בטלוויזיה, אז הוא לא קיים".
 •  

  • גילוי נאות: הכותב מגיש תוכנית שבועית ברדיו "קול ברמה".

  פורסם לראשונה 27/05/2011 14:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מגיש התוכנית, יקי אדמקר
  צילום: בועז בן ארי
  ערב טוב ניצנים?
  צילום: דודו אזולאי
  ההשראה-האם
  צילום: פיני סילוק
  מומלצים