שתף קטע נבחר

עוד דיווח: "העסקה לשחרור שליט קרובה לסיכום"

לאחר ששגריר מצרים לשעבר טען כי המו"מ ייחתם תוך שעות - וחזר בו - הצטרף אליו שליח הרשות למוסקבה. בחמאס מכחישים התקדמות, "בשל עקשנות נתניהו", אך אתר הארגון דיווח כי בכירי הזרוע הצבאית נמצאים בקהיר ודנים בעסקה אפשרית

משפחת שליט "לא קיבלה בשורות", אבל גורם נוסף טוען כי עסקת שבויים קרובה לסיכום. פחות מיממה לאחר ששגריר מצרים בישראל לשעבר, מוחמד בסיוני, טען כי המשא ומתן ייחתם בשעות הקרובות - ואחר כך חזר בו - אמר השליח הדיפלומטי של הרשות הפלסטינית במוסקבה כי העסקה לשחרור גלעד שליט על סף סיכום.

 

פאיד מוסטפא, שמשמש למעשה כשגריר הרשות ברוסיה, טען כי השיחות המתנהלות בקהיר בתיווך מצרי, בין נציגי חמאס לישראל, "קרובות לסיום". סוכנות הידיעות הרוסית, "ריא נובוסטי", דיווחה כי מוסטפא אמר בשיחה עם עיתונאים במוסקבה כי הפלסטינים "קוראים להאצת הטיפול בסוגיית שליט". לדברים אין כל אישור רשמי.

 

חבר הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, עיזאת א-רישק, הכחיש מאידך כל התקדמות בדרך לעסקה. בדבריו, שדווחו באתר האינטרנט של התנועה, הוא הטיל על ישראל את מלוא האחריות לאי הגעה להסכם. "העסקה עודנה עומדת במקומה, בשל עקשנות נתניהו וממשלתו. הם הנושאים באחריות לעיכוב".

 

האתר דיווח גם כי כמה מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס, ובהם אחמד ג'עברי, הגיעו לקהיר לפני מספר ימים כדי לדון בעסקה, אולם "עקשנותה של ישראל מנעה את השגתה עד כה".

 

הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, נפגשו אחר הצהריים עם שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה, אך אמרו כי "לא קיבלו בשורות". במקביל, הגיבה קרלה ברוני למכתבה של שרה נתניהו ואמרה כי צרפת עושה הכל על מנת לשים קץ לסבלו של גלעד שליט, תוך שיתוף פעולה הדוק עם השלטונות בישראל. "כמוך, גם אני מייחלת בכל ליבי שסיום הפרשה יגיע בקרוב מאוד", כתבה אשת הנשיא הצרפתי ניקולא סרקוזי לרעיית ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ז'ופה ומשפחת שליט, באוהל המחאה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים