שתף קטע נבחר

לדרישת השכנים: אגן כימיקלים יושבת לשני לילות

המפעל באשדוד יושבת בהוראת המשרד להגנת הסביבה, כדי לבדוק אם פעילותו גורמת למטרדי רעש ביישוב ניר גלים. התושבים מנהלים מזה מספר שנים מאבק נגד מכתשים אגן, בטענה למטרדי ריח, רעש וזיהום אוויר

מפעל אגן כימיקלים באשדוד, יושבת הלילה (א') מפעילות למשך שני לילות, בהוראת המשרד להגנת הסביבה. הסיבה: במשרד מבקשים לוודא כי פעילותו של המפעל היא הגורם למטרדי הרעש המתמשכים ביישוב ניר גלים, שחלק מבתי תושביו ממוקמים כ-400 מטרים מהמפעל.

 

 

בימים האחרונים שלח מחוז דרום במשרד מכתב למנהלי המפעל, בו פורטה סדרת בדיקות הרעש שבוצעו באזור המפעל בשנה האחרונה. מהבדיקות שבוצעו עולה לכאורה כי בשעות הלילה נגרם רעש החורג מרמות הרעש הסבירות וכי הדבר נמשך למעלה מ-30 דקות (כפי שמתיר החוק - י.ד) ואף נשמע היטב בבתי התושבים.

 

במכתב צוין כי בשל כך הוחלט להורות למפעל להפסיק את פעילותו בין השעות 22:00 בלילה ו-6:00 בבוקר, היום ומחר. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר עוד כי אם יתברר שהרעש החריג בלילות נובע מפעילות המפעל, עשוי המשרד לאסור את המשך פעילותו בלילות.

 

תושבי ניר גלים מנהלים מזה מספר שנים מאבק כנגד פעילותו של מפעל מכתשים אגן, בטענה כי הוא גורם למטרדי ריח, רעש וזיהום אוויר ביישובם. לפני כשנתיים אף הוגשה כנגד המפעל קובלנה פלילית לבית המשפט השלום בבאר שבע, בה פורטו עשרות מקרים שונים שנגרמו, לטענת המתלוננים, לתושבי ניר גלים בשנים 2009-2007. אחד האירועים המוזכרים בקובלנה היא שריפה שפרצה במפעלים של אגן כימיקלים באשדוד, במהלכה נדרשו תושבי הסביבה להסתגר בבתיהם.

 

אגן כימיקלים הינה חברה העוסקת בחומרי הדברה והינה חברה בת של מכתשים אגן מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

 

ממכתשים אגן נמסר בתגובה: "מפעל אגן מקבוצת מכתשים אגן ייסגר הלילה ומחר בלילה על ידי המשרד להגנת הסביבה לצורך בדיקות רעש. מדובר בבדיקות המתבצעות בתאום עם המפעל במטרה לזהות מוקדי רעש בכל אזור התעשייה במסגרת בחינת רעש כוללת המתבצעת באזור התעשייה. על מנת לבודד את מוקדי הרעש ולאפשר מדידת "רעש רקע" ייסגר המפעל לשני לילות.

 

"קבוצת מכתשים אגן, כחברה תעשייתית מובילה בישראל, מחויבת לעמידה מחמירה בתקני איכות הסביבה ולשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הפעילים בתחום חשוב זה. נושא הרעש מטופל לאורך שנים ובכלל זה יחד עם תושבי ניר גלים במסגרת הליך גישור משותף. אגן אינה מהווה גורם רעש מעבר לתקנים המותרים ומשוכנעת כי הבדיקות תחזקנה את עמדתה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל אגן כימיקלים
צילום: לימור אדרי
מומלצים