שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בגלל הגיל: פישר לא יוכל להיות יו"ר קרן המטבע

  מועמדות הנגיד הישראלי בן ה-67 לתפקיד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית נפסלה - מפני שהכללים דורשים יו"ר בן 65 ומטה. לגארד, שרת האוצר הצרפתיה וקרסטנס, הנגיד המקסיקני - נבחרו כמתמודדים הרשמיים. פישר בתגובה: "אני מצטער שלא ניתנה לי ההזדמנות להציג את ניסיוני וכישוריי"

  נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר , לא יכהן כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית . פישר בן ה-67, שהצטרף באיחור למירוץ, לא נבחר כמועמד רשמי, כך מסרה היום (ג') הנהלת הקרן - אך לא נימקה את ההחלטה. עם זאת, הזכירה הקרן את כלליה, ביניהן כלל לפיו גילו של היו"ר לא יעלה על 65, וככל הנראה זו הסיבה להדחתו מהמועמדות.

   

  המועמדים היחידים שנותרו במירוץ על התפקיד הם כריסטין לגארד, שרת האוצר הצרפתיה ואוגוסטין קרסטנס, נגיד הבנק המרכזי המקסיקני.

   

   

  24 חברי דירקטוריון הגוף הפיננסי היוקרתי יתחילו כעת לבחון את המתמודדים לקראת בחירת היו"ר החדש בסוף החודש - שישה שבועות לאחר פרישתו של היו"ר הקודם, דומיניק שטראוס קאהן, אשר התפטר לאחר שנעצר והואשם בתקיפה מינית בניו-יורק.


  מימין: פישר, לגארד וקרסטנס (צילום: AFP)

   

  כריסטין לגארד היא היחידה מבין המתמודדים כעת אשר זכתה לתמיכה רחבה מגורמים שונים, בראשם הגוש האירופי בו הייתה מעורבת בהתמודדות עם המשבר הכלכלי.

   

  בעת שהצטרף למירוץ, בסוף השבוע האחרון, אמר הנגיד כי הוא "סבור שהאתגרים עימן מתמודדת הכלכלה הגלובלית בעידן שאחרי המשבר והמשימות שנגזרות מכך עבור קרן המטבע, הופכים אותו למועמד טבעי לתפקיד". זאת, לדבריו, בשל הניסיון הייחודי שצבר כנגיד בנק ישראל באחת התקופות המאתגרות של המשק הישראלי, וכן לאחר ששימש במשך שבע שנים כמשנה למנכ"ל קרן המטבע הבינלאומית.

   

  "לא מצטער שהתמודדתי"

  עם ההודעה הרשמית של הקרן, פירסם פישר אף הוא הודעה משלו, בה כתב: "אני סבור שמגבלת הגיל, אשר נקבעה בעבר בתקנון הקרן על 65, אינה רלוונטית כיום, וקיוויתי שדירקטוריון הקרן ידון בנושא וישנה את התקנון, לא רק לטובת המועמדות שלי לראשות הקרן, אלא גם לטובת המועמדים שיבואו בעתיד.

   

  "למרות ההחלטה, אני לא מצטער שהתמודדתי. אני כן מצטער שלא ניתנה לי ההזדמנות להציג בפני דירקטוריון הקרן את ניסיוני ואת הכישורים שלי.

   

  "אמשיך למלא בשמחה ובגאווה את תפקיד נגיד בנק ישראל, להגשים את המשימות שהצבתי לעצמי ולתרום לכלכלת ישראל. אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר האוצר על תמיכתם הבלתי מסויגת בי בעת שהצטרפתי למירוץ, ועל כך שהביעו תקווה שאמשיך לשמש כנגיד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פישר. הודה לרה"מ ולשר האוצר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים