שתף קטע נבחר

הצטלמו עם חולצות "גולני לא מגרש" - וייכלאו

ארבעה מחיילי גדוד 13, שמחו לאחר טקס סיום מסלול על פינוי התנחלויות, נשלחו ל-18 עד 30 ימי מחבוש. "התנהגותם לא ראויה ולא מתאימה ללוחמים", אמרו גורמים צבאיים

המחאה הפוליטית בטקס סיום המסלול שלחה את חיילי גולני לכלא. מפקד חטיבת גולני, אלוף משנה אופק בוכריס, שפט הבוקר (יום ו') ארבעה חיילים בגדוד 13, שהצטלמו עם חולצות עליהן נכתב "גולני נלחם באויבים ולא מגרש יהודים". אחד החיילים נשפט ל-30 יום בכלא הצבאי, שניים ל-20 ימי מחבוש והרביעי ל-18 יום.

 

גורמים צבאיים ציינו כי חמישה חיילים נוספים שלקחו חלק באירוע יישפטו בתחילת השבוע הבא. "מיד עם היוודע המעשה בוצע תחקיר והוחלט כי החיילים יעמדו לדין", אמרו הגורמים. "על אף שלא מדובר באירוע שהתרחש במהלך הטקס, אלא לאחריו, התנהגות החיילים הייתה לא ראויה, לא מתאימה ובניגוד לפקודות ולמצופה מלוחמים. לכן הם הועמדו לדין".


לא מגרשים, כן נכלאים (צילום: מירי צחי, באדיבות ועד מתיישבי שומרון)

 

הם הוסיפו כי לאחר שכל המעורבים יועמדו לדין, יוחלט האם החיילים יישארו בגדוד. "אין מקום להתנהגות שכזאת ולאחר שנמצה את הדין עימם, נחליט לגופו של עניין לגבי המשך דרכם", אמרו.

 

זו אינה המחאה הראשונה של חיילים נגד פינוי התנחלויות, וגם הקודמות הסתיימו בימי מחבוש. לפני כשנה וחצי הושעו מתפקידם שישה חיילי גדוד נחשון בחטיבת כפיר, בעקבות הנפת השלט "גם נחשון לא מגרשים", בגנות פינוי בהתנחלות נגוהות. שניים מהם נשפטו ונשלחו ל-30 ימי מחבוש בפועל. מפקד חטיבת כפיר דאז, אלוף משנה אורן אבמן, קבע עוד כי השניים לא יבצעו תפקיד פיקודי, לא יהיו עוד לוחמים ואף יורדו בדרגה.

 

חודש לפני כן, הניפו טירונים מגדוד שמשון של אותה חטיבה שלטים "לא מפנים את חומש", בטקס ההשבעה בכותל. שניים מהם הועמדו לדין בגין עבירה של התנהגות שאינה הולמת ונשלחו ל-20 ימי מחבוש. בנוסף, הוחלט להרחיקם לצמיתות מחטיבת כפיר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה בטקס סוף מסלול
צילום: מירי צחי באדיבות וועד מתיישבי השומרון
"נחליט אח"כ על המשך דרכם"
צילום: מירי צחי באדיבות וועד מתיישבי השומרון
מומלצים