שתף קטע נבחר

לאחר חקירת הרב ליאור: מאות ניסו לפרוץ לעליון

למרות שהרב דב ליאור שוחרר, המשיכו פעילי הימין בפעולות המחאה. מאות מהם הגיעו אחר-הצהריים לבית המשפט העליון וניסו לפרוץ לבניין. שוטרים מנעו מהם להיכנס לבית המשפט ועצרו כמה מהם. המפגינים קראו: "לא שותקים על כבוד התורה"

פעילי הימין לא מפסיקים במחאה, גם לאחר שהרב דב ליאור שוחרר - בתום חקירה קצרה: מאות צעירים ניסו אחר-הצהריים (יום ב') לפרוץ לבניין בית המשפט העליון בירושלים. שוטרים על סוסים מנעו מהם להגיע למבנה. קודם לכן חסמו מאות פעילי ימין את הכניסה לירושלים, ליד גינות סחרוב.


פרשים מונעים ממפגינים להיכנס לבניין (צילום: נועם מושקוביץ)

 

השוטרים עצרו כמה מפגינים, שניסו לפרוץ למתחם בית המשפט. מים הותזו לעבר המפגינים, שעברו לכביש סמוך לבית המשפט העליון. הצומת בין שדרות רבין לרחוב זוסמן נחסמה לתנועה על ידי המפגינים.

 

המפגינים צועקים: "התורה נאסרה", "לא שותקים על כבוד התורה". ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) עומד בראש המפגינים. לכניסה לבית המשפט הובאה מיכלית להתזת מים, שמונעת מהמפגינים להתקרב לכניסה למבנה בית המשפט העליון. בנוסף כוחות גדולים של משטרה מונעים מהמפגינים להתקרב למקום.


פעילי ימין, בכניסה לבית המשפט העליון (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בהמשך ניסו פעילי הימין להיכנס לבניין בית המשפט העליון, בכל פעם מדרך אחרת, אך השוטרים מנעו מהם להיכנס למקום. עדי ראייה אמרו כי אלו "משחקים של חתול ועכבר".

 

אדיאל תושב חבל בנימין בן 20, שהגיע לבית המשפט העליון, אמר ל-ynet: "באנו למחות, כי יש כאן השתקה של ציבור שלם וביזוי של כבוד התורה". גלעד, בן 19 מאזור המרכז, הוסיף: "אני צועק כאן על סתימת הפיות".

 

ח"כ בן-ארי, שנישא על כתפי המפגינים, אמר: "בשבילנו הרב ליאור הוא ממשיכם של משה רבנו ורבי עקיבא. מי שרומס אותו, רומס את התורה. השמאלנים זה בית המשפט העליון, הם רוצים להיות עליונים מעלינו ואנחנו כאן כדי לעצור אותם".

 

הרב דב ליאור נעצר בעת שהיה ברכבו בדרכו לירושלים. השוטרים העבירו אותו לחקירה במתקן היאחב"ל בלוד - שם הוא נחקר במשך כשעה.

 

המשטרה הוציאה בפברואר האחרון צו מעצר נגד הרב ליאור, שהיה חשוד בהסתה בעקבות דבריו על הספר "תורת המלך", שקרא

 בין היתר לאפשר הריגת גויים. למרות שזומן לחקירה, בחר הרב שלא להגיע והסביר כי "התורה אינה עומדת לחקירה".

 

בעקבות מעצרו של הרב הגיעו עשרות פעילי ימין לכניסה לבירה וחסמו את הכביש. חיים, נהג שנתקע בפקק שנוצר, סיפר ל-ynet: "הפעילים יושבים על הכביש. הם גם הבעירו צמיגים. הכביש חסום. המשטרה ניסתה לפנות אותם בכוח, אבל הם לא הצליחו כל כך". הוא סיפר, כי המפגינים צעקו ושרו: "לא סוגרים מקום עם תורה".

 

ynet העביר שידור חי מאזור בית המשפט. צילם: אבי פרץ
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאבטחים מול פעילי ימין בעליון
צילום: נועם מושקוביץ
"פגיעה בכבוד התורה"
צילום: נועם מושקוביץ
הרב ליאור לאחר החקירה
צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות
חסימה בכניסה לירושלים
עימותים בכניסה לירושלים
צילום: דוד דרי
מומלצים