שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כריסטין לגארד היא יו"ר קרן המטבע החדשה
  אחרי שארה"ב, סין וברזיל הכריזו מוקדם יותר על תמיכתן בשרת האוצר של צרפת, זכתה לגארד בתפקיד ל-5 השנים הקרובות. לגארד, שמכהנת כשרת האוצר הצרפתית ותהיה האישה הראשונה בתפקיד יו"ר הקרן, הגיבה ואמרה כי "לכבוד הוא לי שבחרו בי"

  כריסטין לגארד היא יו"ר קרן המטבע הבינלאומית החדשה - כך הוכרז הערב (ג'). הבחירה בלגארד - בעקבות הכרזתן של ארצות הברית, סין וברזיל על תמיכתן בה. לגארד תכהן בתפקיד החל מה-5 ביולי במהלך 5 השנים הקרובות - והיא האישה הראשונה שתכהן בתפקיד משמעותי זה.

   

   

  לגארד, שמכהנת כשרת האוצר הצרפתית, אמרה עם היוודעה על בחירתה כי "לכבוד הוא לה". נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אמר כי הבחירה בלגארד מהווה "ניצחון צרפתי".

  בזאת, הגיע לסיומו המירוץ לתפקיד יו"ר קרן המטבע, שנפתח לפני כחודשיים, עם פרישת היו"ר הקודם דומיניק שטראוס קאהן, אשר התפטר לאחר שנעצר והואשם בתקיפה מינית בניו-יורק.

   

  המתמודד היחיד שהחזיק בסיכויים מול לגארד היה אגוסטין קרסטנס, המכהן כיום כנגיד הבנק המרכזי של מקסיקו וייצג את הנסיון של השווקים המתעוררים להגדיל את כוחם בגוף השני בחשיבותו בכלכלה הגלובלית.

   

  "אני שמח להודיע על החלטתה של ארה"ב להעניק ללגארד את תמיכתה לראשות קרן המטבע הבינלאומית", אמר אתמול שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר בהצהרה רשמית. לדבריו, "נסיונה וכשרונה של השרה לגארד יספקו לה את הכישורים הדרושים כדי להנהיג את הגוף הבינלאומי החשוב הזה בתקופה הקשה שבה שרויה כיום הכלכלה העולמית".

   

  אשר לסין, נגיד הבנק המרכזי ז'ו שיאו־צ'ואן אמר בליל אתמול כי ארצו מעניקה ללגארד את "כל התמיכה הנחוצה" והבטיח בכך את התמיכה של אחת מהמדינות החשובות בותר בגוש השווקים המתעוררים היושב בוועד המנהל של הארגון. בכך הורע עוד יותר מצבו של קרסטנס, שכן על פי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", לא עלה בידו לגייס יותר מ־12% תמיכה אפילו בגוש השווקים המתעוררים. מקורביו של קרסטנס סרבו להגיב עד אחרי היוודע התוצאות הסופיות.

   

  מועמד משמעותי נוסף שנפל מהמירוץ לראשות הקרן, בשל גילו, היה הנגיד הישראלי פישר. לפני כשבועיים נודע כי פישר לא יוכל להתחרות על התפקיד בשל קריטריון הגיל (הגיל המקסימלי הנדרש הוא 65, ואילו פישר בן 67).

   

  בתגובה לפסילתו מהמירוץ, אמר פישר כי "אני סבור שמגבלת הגיל, אשר נקבעה בעבר בתקנון הקרן על 65, אינה רלוונטית כיום, וקיוויתי שדירקטוריון הקרן ידון בנושא וישנה את התקנון, לא רק לטובת המועמדות שלי לראשות הקרן, אלא גם לטובת המועמדים שיבואו בעתיד.

   

  "למרות ההחלטה, אני לא מצטער שהתמודדתי. אני כן מצטער שלא ניתנה לי ההזדמנות להציג בפני דירקטוריון הקרן את ניסיוני ואת הכישורים שלי.

   

  "אמשיך למלא בשמחה ובגאווה את תפקיד נגיד בנק ישראל, להגשים את המשימות שהצבתי לעצמי ולתרום לכלכלת ישראל. אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר האוצר על תמיכתם הבלתי מסויגת בי בעת שהצטרפתי למירוץ, ועל כך שהביעו תקווה שאמשיך לשמש כנגיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים