שתף קטע נבחר

מה סיפר בועז הרפז למבקר? 'פתח פה עד הסוף'

"ידיעות אחרונות" מדווח כי החשוד בזיוף המסמך שהעיב על מינוי הרמטכ"ל הגיע למשרד מבקר המדינה ודיבר בגילוי לב. גורם משפטי: "הוא דיבר כאילו לא מעניין אותו כלום, כל אחד לנפשו". ההערכה: ייתכן שאשכנזי יוזמן להעיד שוב

הרפז פתח את הפה, במערכת הביטחון נכנסים לעמדת מגננה: בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח הבוקר (יום ה') כי בועז הרפז, שחשוד בזיוף "מסמך גלנט" שהפך מאוחר יותר ל"מסמך הרפז", הגיע בשבוע שעבר למשרד מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ונפגש איתו ועם צוותו פעמיים. הוא סיפר על קשריו עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ותיאר את מאחורי הקלעים של מינוי הרמטכ"ל.

 

הפגישות בין הרפז ללינדנשטראוס ולצוותו הבכיר, בראשות אלוף במיל' מנדי אור, נמשכו שעות ארוכות. במהלכן הוא פרש מידע על חלקו בפרשת מינוי הרמטכ"ל האחרון, ושפך אור על מסמכים המצויים בידי המבקר. הרפז מסר פרטים על עיסוקיו במערכת הביטחון ועל קשריו עם גורמים שונים שם. פרקליטיו, ממשרד עורכי הדין יעקב וינרוט, לא נכחו בשיחות.


"דיבר בפתיחות לב ולא חס על אף אחד". הרפז (צילום ארכיון: אוהד צויגנברג)

 

מקור משפטי העריך כי הרפז, הנחשב לנאמנו של אשכנזי, החליט לפעול לפי האינטרס

האישי שלו ולא לדאוג למקורביו. "הוא פתח את הפה עד הסוף", אמר גורם משפטי, "הוא דיבר כאילו לא מעניין אותו כלום, כל אחד לנפשו. דיבר בפתיחות לב ולא חס על אף אחד".

 

לפי הדיווח ב"ידיעות אחרונות", ההערכה היא כי בעקבות דבריו של הרפז יזומנו מעורבים נוספים בפרשה, ייתכן שגם אשכנזי, להעיד אצל מבקר המדינה ולספק הבהרות.

 

חקירת מבקר המדינה מתמקדת בשני נושאים - היחסים בין לשכות שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי, והקשרים של הרפז עם היחידות המיוחדות במערך המבצעים המיוחדים. המבקר בודק אם הרפז ניצל את קשריו בצבא כדי לקדם את עסקיו. גם בשב"כ ובמשטרה חוקרים את הנושא.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל אחד לעצמו? בועז הרפז
צילום: אוהד צויגנברג
מבקר המדינה. קיבל מידע חדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים