שתף קטע נבחר

בני הרב יעקב יוסף: "הרב עובדיה תומך באבא"

נכדיו של מנהיג ש"ס טוענים כי הביקורת שמתח הרב עובדיה יוסף על בנו מקורה ב"בעלי אינטרסים המנסים לסכסך". לטענתם, לרב עובדיה פסיקות דומות לאלו שבספר "תורת המלך", המעידות שהוא תומך עקרונית בעמדת בנו

הרב עובדיה יוסף תקף הבוקר (יום א') את בנו הרב יעקב יוסף על שחמק מחקירות המשטרה, אך נכדיו של מנהיג ש"ס טוענים כי בימים האחרונים הוא שלח לאביהם דברי חיזוק וברכה, ואף הביע דאגה מחקירת המשטרה בעניינו.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

בתגובה לדברי הביקורת של הרב עובדיה על בנו - שפורסמו ב-ynet - ובהם כינה "פוסק הדור" הספרדי את בנו "טיפש", טענו הנכדים: "בעלי אינטרסים בבית הרב מנסים לסכסך".

 

לטענת יונתן יוסף, בנו של הרב יעקב, בפרק הזמן שבין מעצר הרב דב ליאור למעצרו אביו, שלח לו הרב עובדיה, באמצעות אחד מבני המשפחה, "דרישת שלום". כן סיפר כי הבוקר התקשר לרב יעקב נוסף בן משפחה נוסף, מדרגה קרובה יותר, והשמיע בשם הרב עובדיה דברי תמיכה, זעזוע עמוק מהעיכוב לחקירה וביקורת קשה על המשטרה. בין היתר ציין יוסף הנכד כי סבו כינה את השוטרים "רשעים" ומחה בחריפות על ביטול התורה שגרמו לבנו.

 

עוד ציין הנכד כי בספרי הרב עובדיה מופיעים פסקי הלכה הדומים מאוד לאלה שב"תורת המלך" - מה שמעיד על כך שהוא גם תומך עקרונית בדעות בנו, ולא מגבה אותו לחינם.

 

ערבות בסך 5,000 שקל

שוטרי היאחב"ל עצרו הבוקר את הרב יעקב יוסף בחשד להסתה, בעקבות הסכמה שנתן לספר "תורת המלך", הדן - בין

היתר -הלכות הריגת גוי בעת מלחמה. הוא שוחרר לאחר חקירה שארכה פחות מחצי שעה, בערבות של 5,000 שקל. בחקירתו סירב הרב לשתף פעולה עם החוקרים.

 

למעצרו של הרב יוסף קדם מעצר של הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע וראש הישיבה, לפני כשבוע. הרבנים ליאור ויוסף נקראו בעבר לחקירה בפרשת "תורת המלך", אך סירבו להתייצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב יוסף. מסרים מהרב עובדיה
צילום: עטא עוויסאת
הרב עובדיה. יש פסיקות דומות
צילום: גיא אסיאג
מומלצים