שתף קטע נבחר

משרד התקשורת: בזק הפלתה במחירים

בזק סטתה מהוראות רישיונה משום שהציעה תשתית אינטרנט לספקיות האינטרנט במחיר גבוה מהמחיר שהיא מציעה ללקוחותיה, במטרה להכשיל את התחרות. משרד התקשורת דורש במכתב מהחברה לחדול מהאפלייה בחבילות האינטרנט

מנכ"ל משרד התקשורת שלח מכתב אזהרה לבזק, לפיו עליה לחדול מלהציע למנויים של ספקיות האינטרנט שירותי ADSL במחירים גבוהים, לעומת המחירים שהיא מציעה ללקוחות שקונים חבילת ספק + תשתית דרכה. על בזק לשנת את מנהגה זה עד 5 ביולי.

 

 • נטוויז'ן ו-012 העלו את מחירי החבילות של בזק

   

  לפי משרד התקשורת, בזק חוטאת לתנאי הרישיון שלה בשני מובנים: היא מוכרת ללקוחותיה חבילות של תשתית+ספק ("באנדל הפוך") כשרכיב התשתית זול יותר מחבילות תשתית+ספק שמוכרות ספקיות האינטרנט. בכך היא לא מאפשרת ללקוח "לפרק" חבילה כך שיקבל תשתית מבזק במחיר נוח, ויקנה את שירות הספק מאחת הספקיות. בנוסף, בזק מוכרת את רכיב התשתית לספקיות במחיר גבוה לעומת המחיר שהיא מציעה ללקוחותיה, ובכך פוגמת בתחרות ובעיקרון אי האפלייה המובנה ברישיון שלה, בהיותה מונופול.

   

  "התנהגות זו מהווה סטייה הן מהוראות הרישיון הכללי שלה דבר 'פריקוּת" סלי שירותים משותפים", נכתב במכתב שנשלח ממשרד התקשורת, "והן מהפרקטיקה ששימשה בסיס למדיניות משרד התקשורת בתיקון רישיונה של בזק ב-10 במאי 2010, לעניין אישור סלי שירותים משותפים עם החברות הבנות של בזק.

   

  "כמו כן, המחיר שמוצע לספקיות האינטרנט בעד שירותי ADSL אינו עולה בקנה אחד לעמדת המשרד עם הוראת סעיף 39.3 לרישיונה הכללי של בזק, ומסכל אפשרות להתפתחות התחרות".

   

  הוראות סעיף 39.3 אומרות כי החברה רשאית לספק שירות או חבילת שירותים לפי מחיר סביר, ועליה להציגם לכל דורש, ללא אפליה, בתנאים שווים ובתעריף אחיד, לפי סוג התעריפים. במשרד התקשורת טוענים כי בזק הציעה לספקיות אינטרנט את השירות בתעריף גבוה לעומת התעריף שהיא עצמה נתנה ללקוחותיה, כדי שהחבילות שלה יהיו זולות יותר ואטרקטיביות יותר לצרכן.

   

  המשרד לבזק: תקני את המצב מיד

  לאחרונה ניטש מאבק חבילות בין בזק לספקיות האינטרנט, אחרי שהאחרונות גילו שהן משלמות על תשתית אינטרנט מחיר גבוה לעומת לקוח שקונה חבילה דרך בזק. הסיבה למלחמה היא ההיתר שניתן לבזק לשווק חבילות "בנדל הפוך" של ספק+תשתית. כיום אפשר לקנות חבילות כאלה גם דרך בזק וגם דרך הספקיות. 

   

  הספקיות הגישו תלונה נגד בזק בעניין למשרד התקשורת שפתח בבדיקה. אתמול פרסמנו שהספקיות העלו בגובה את מחיר רכיב הספק בחבילות של בזק, כדי "להשיב לה כגמלה" ולייקר את החבילות שנמכרות דרך בזק. 

   

  במכתב, משרד התקשורת דורש מבזק לתקן את ההפרה בדבר חוסר הפריקות של סל השירותים הכלול בסל "בנדל הפוך", ולהציע את שירות ה-ADSL במחיר בו הוא משווק בסל, גם למנויים שלא מעוניינים לקנות את הסל. לפי הוראות הרישיון על בזק להציע כל שירות שלה, המוצע כמרכיב בסל שירותים משותף, גם למנויים הצורכים את אותו שירות, באותו מחיר בו השירות מוצע בסל. על בזק לפעול לפי הוראות ס' 39.9 ולהציע את שירות ה-ADSL לכל דורש במחיר אחיד. 


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  עליה לספק שירותים במחיר אחיד
  מומלצים