שתף קטע נבחר

ליברמן מרוצה מחוק החרם: כולם בעמדה שלנו

שר החוץ קרא לבג"ץ להימנע מפסילת החוק, סימן את חקירת ארגוני השמאל כמטרה הבאה ושלח איום מרומז לנתניהו: "אם לא תוטל משמעת קואליציונית, זו תהיה פגיעה בנו"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן, קרא הבוקר (יום ד') לבית המשפט העליון שלא להתערב בסוגיית חוק החרם, ולא לפסול את החוק. בתדרוך לכתבים, ליברמן אמר כי הוא מקווה שבג"ץ לא יתערב בהחלטות הכנסת וציין כי "יש חשיבות רבה להפרדת רשויות".

 

סערת "חוק החרם" - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

אתמול פורסם לראשונה ב-ynet שהצעת חברת הכנסת של ישראל ביתנו, פאינה קירשנבאום, להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לפעילות ארגוני השמאל, תעלה בשבוע הבא להכרעה סופית. ליברמן הביע תקווה כי הממשלה כולה תתמוך בהצעת החוק: "מרגע שעבר חוק החרם, אין שום סיבה שנמשיך לעכב את נושא הקמת ועדת החקירה. אני מקווה שהקואליציה תטיל משמעת סיעתית".

 

לאפשרות שהממשלה לא תתמוך בוועדת החקירה, בשל ביקורת ציבורית נוקבת שנשמעה על חוק החרם בשבוע האחרון, השיב ליברמן: "אין בכוונתנו ליצור משבר קואליציוני, אך נראה בזה פגיעה בסיעת ישראל ביתנו".

 

דבריו של ליברמן באים על רקע חוסר שביעות רצון בקרב גורמים בישראל ביתנו מנסיונות נתניהו לבלום חוקים בעלי אופי ימני שיזמה, בזמן שהוא מאפשר קידום הצעות חוק כמו "חוק החרם". לדבריהם, "חלק מן החוקים שלנו עברו, אבל יש כמה חוקים שנתקעו או שנתניהו בלם אותם בגלל ביקורת ציבורית. זה עוד יכול לעשות בעיות".

 

"היינו בודדים במערכה"

שר החוץ עצמו ציין היום בחיוב את העובדה שסיעת הליכוד מאמצת גם היא חוקים שיוזמת ישראל ביתנו -

 "תחילה היינו בודדים במערכה, והיום כולם מאמצים את העמדות שלנו".

 

"זה חוק נכון וחשוב", הוא הוסיף. "נושא החרמות מלווה אותנו הרבה מאז ימי החרם הערבי, לאחר מלחמת יום הכיפורים, ועד החרמות האקדמיות והמסחריות בשנים האחרונות. כשר החוץ אני זוכה לתמיכה ממדינות שונות נגד החרם על ישראל. לכן, יהיה זה מוזר בעיני לבקש מאחרים לעשות משהו שאנו בעצמנו לא עושים. אני לא יכול לקבל את הרעיון שיהיה חרם על התיאטרון באריאל ועל גבינה בנוקדים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר החוץ אביגדור ליברמן." פעם היינו בודדים"
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. מאבק על הימין
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים