שתף קטע נבחר

לבני תקפה, נתניהו נזכר: מתנגד לחוק השופטים

יו"ר האופוזיציה קראה לרה"מ להודיע בקולו "שהוא מתנגד ליוזמה המופרכת", לפסול מועמדים לשיפוט בעליון. זמן קצר אחר כך, לשכת ראש הממשלה מיהרה לפרסם הודעה כי נתניהו מתנגד להצעה להתנות מינויי שופטים באישור הכנסת

בנאום נתניהו לא הזכיר - אחרי המתקפה הוא נזכר להבהיר: אחרי שירד מדוכן הנואמים במליאת הכנסת, שם התייחס רק באופן כללי לחוקים שמציעים חברי מפלגתו ולאחר המתקפה החזיתית של יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, פרסמה אחר-הצהריים (יום ד') לשכתו של ראש הממשלה הודעה, בה נאמר כי בנימין נתניהו מתנגד חד משמעית להצעת החוק שנועדה לוועדת חוקה של הכנסת לפסול מועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון. הצעת החוק, שעוררה סערה במערכת הפוליטית, נחשפה ב-ynet.

 

בהודעת לשכת ראש הממשלה נכתב כי בנימין נתניהו מתנגד להצעת החוק להתנות מינויי שופטים לבית המשפט העליון באישור ועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת.

 

לשכת ראש הממשלה פרסמה את ההודעה, זמן קצר לאחר שלבני אמרה: "אתם מבקשים להרוס את בית המשפט העליון ולהפוך אותו לפוליטי. אנחנו נעצור אתכם בדרך לעשות את זה. אם ראש הממשלה מתנגד לחקיקה הזאת, שיודיע את זה בקולו שיגיד שהוא מתנגד ליוזמה המופרכת החדשה שצצה מבית מדרשה של קואליציה רעה כזאת".

 

מוקדם יותר אמר נתניהו בכנסת כי הוא זה שאישר את חוק החרם. בנאומו דחה נתניהו את הביקורות על כך שלא נכח בהצבעה. הוא התייחס באופן כללי לבית המשפט העליון ואמר: "אנו לא בוחרים לכבד חוקים שאוהבים ולא לכבד כאלו שלא אוהבים. ניתן לערער בבית המשפט העליון ואנו מכבדים את בית המשפט העליון. אנחנו נכבד את העליון ונגן עליו".

 

הסערה הנוכחית הגיעה עם הצעת החוק, שהגישו יו"ר ועדת הכנסת יריב לוין ויו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין ולפיה חברי הכנסת יוכלו

 להטיל וטו על בחירת שופטים לעליון. על-פי הצעת החוק, ועדת החוקה של הכנסת תחליט אם לאשר את מועמדותו של שופט לבית המשפט העליון, לאחר שתקיים הליך שימוע פומבי לכל מועמד.

 

נתניהו לא התייחס גם להצעה נוספת שעוררה סערה - האפשרות להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית נגד ארגוני השמאל, שאמורה לעלות בשבוע הבא לאישור במליאת הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה. במליאה לא אמר מילה
צילום: אוהד צויגנברג
לבני. תקפה בכנסת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים