שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העדה החרדית: יחודשו ההפגנות נגד חניון קרתא
  במודעות שפורסמו בירושלים, קוראים מנהיגי העדה החרדית להשתתף בהפגנת ענק שתתקיים השבת לציון שנתיים להפעלת חניון קרתא בעיר. המטרה: חידוש ההפגנות - ללא אלימות
  העדה החרדית" קוראת לאנשיה לחדש את המחאה נגד חילולי השבת בירושלים, ולהפגין על כך בשבת הקרובה בשכונת מאה שערים, זאת לציון שנתיים ימים ומאה שבתות של מחאה נגד הפעלתו בשבת של חניון קרתא בעיר.

   

   

  במודעות שנתלו בשכונות החרדיות בבירה, ופורסמו בביטאון העדה החרדית "העדה" - קוראים רבניה, חברי הבד"ץ, לציבור להשתתף ב"מעמד מחאה רבתי", שיתקיים בשבת אחר הצהריים ברחוב הנביאים, בין מאה שערים למרכז העיר – "למען כבוד שבת קודשנו".

   

  בלי נשים ובני נוער

  תחת הכותרת "מאה שבתות ל-ה'" נטען כי חילולי השבת בירושלים גורמים ל"עיר האלוקים" להיות "מושפלת עד שאול תחתיה", ולכן יש לשכלל את ההפגנות, שהתקיימו בשנתיים האחרונות במתכונת מצומצמת ביותר. בעצרת הקרובה צפוי להשתתף האדמו"ר מתולדות אהרן, ממנהיגי העדה.

   

  במודעה מדגישים הרבנים כי יש להימנע מהתפרעויות וממעשי ונדליזם ואלימות, ולכן יש לקיים את
  המחאה במשך חצי שעה בלבד, ולא לשתף בה ילדים ובני נוער - זאת בניגוד למחאות שפרצו לפני כשנתיים, בהן השתתפו אלפי ילדים. הנהגת העדה אוסרת גם על השתתפות נשים בהפגנה, ומודיעה כי "מטעם הבד"ץ שליט"א יעמדו משגיחים להשגיח על כל הנ"ל".

   

  בעדה החרדית קושרים בין חובת המחאה על חילול השבת, לבין פרשת השבוע, העוסקת במעשה הקנאות של פנחס, שהרג איש מישראל ואישה מדיינית משום שחטאו. במודעה מצוטטים פסוקים מהתורה המשבחים את מעשהו של פנחס, ש"קינא לאלוקיו ויכפר על בני ישראל".

   

  ההפגנות היו בשיאן לפני כשנתיים, לאחר שבית המשפט המחוזי החליט לפתוח לשבתות את חניון קרתא בעיר, במטרה לפתור את מצוקת החנייה בסופי השבוע בבירה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כך זה נראה לפני כשנתיים
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים