שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

למה תנובה לא הוזילה את גבינת קוטג' עם זיתים?

מחאת הקוטג' הביאה לירידת מחירי הגבינה, אבל משום מה מחיר קוטג' זיתים נותר כשהיה. תנובה: "זה מוצר פרימיום נישתי". איציק אלרוב: "גם הגבינה הלבנה נותרה יקרה. החברות חושבות שאנחנו משחקים משחקים. נחריף את המאבק"

לא על גבינת הקוטג' לבדה עומד מאבק הקוטג' , כך שבים וטוענים יוזמי המחאה. אך נראה שבחברות החלב חושבים שעיני הצרכנים נשואות לקוטג' בלבד, עד כדי כך, שאחרי הורדת מחירי הקוטג', בתנובה "שכחו" להוריד את מחיר גבינת קוטג' עם זיתים, וכנראה חשבו שלא נשים לב לכך. 

 

 

אנם מדובר במוצר נישה, אך שמירה על מחירו הגבוה מעיד אולי על אופן המחשבה של החברות הללו: לתת לצרכנים הכועסים את המינימום, ולהיתמם: הרי דיברו על קוטג', לא על קוטג' עם זיתים, לא?

 

לפי אתרי מכירות האינטרנט של רשתות המזון, מחיר גבינת קוטג' עם זיתים, נע כרגע בין 8.29 ל-7.79 שקלים. גבינת קוטג' עם זיתים תמיד היתה מעט יקרה יותר מגבינת קוטג' רגילה, אולם מאז הורדת מחיר הקוטג', הפער בין מחיריהן גדל באופן בולט לעין. הרי זו קוטג' וזו קוטג', אז למה מחירה של גבינת קוטג' עם זיתים לא ירד?

 

הפרש המחירים בין גבינה לבנה לגבינה עם זיתים - קטן יותר

בתנובה יכולים לומר עד מחר שההפרש הגדול במחירים הוא באשמת מחיר הזיתים. השוואת הפרשי המחירים בין קוטג' לקוטג' זיתים, לעומת הפרשי המחירים בין גבינה לבנה לגבינה לבנה עם זיתים, חושפת אמת אחרת. מחירי הגבינה הלבנה לא ירדו בעקבות מאבק הצרכנים, ואפשר לראות שההפרש בין מחיר גבינה לבנה למחיר גבינה לבנה עם זיתים קטן, לעומת ההפרש שנוצר בין גבינת קוטג' לגבינת קוטג' זיתים.

 

בשופרסל לדוגמא, ההפרש בין מחיר גבינת קוטג' למחיר גבינת קוטג' זיתים, עומד על 2.25 שקלים אחרי ירידת מחיר הקוטג', בעוד שההפרש בין מחיר גבינה לבנה למחיר גבינה לבנה עם זיתים באותה רשת, עומד על 90 אגורות בלבד.


אחרי ירידת המחירים: גבינות עם ובלי זיתים (בשקלים, מחיר ללא מבצע)

אחרי ירידת המחירים: גבינות עם ובלי זיתים (בשקלים, מחיר ללא מבצע)
מוצר שופרסל מגה רמי לוי מיסטר זול
קוטג' 5.9 5.49 5.49 5.9
קוטג' זיתים 8.15 8.29 7.79 7.99
ההפרש במחירי קוטג' עם ובלי זיתים 2.25 2.8 2.3 2.09
גבינה לבנה 7.59 6.99 6.49 7.45
גבינה לבנה עם זיתים 8.49 8.99 8.2 8.42
ההפרש במחירי גבינה לבנה עם ובלי זיתים 0.9 2 1.71 0.97

 

בכל רשתות השיווק אליהן פנינו, טענו כי בניגוד לשאר סוגי הקוטג', תנובה לא הורידה את מחיר קוטג' זיתים במחירונים. באחת מרשתות המזון אמרו ל-ynet כי "החברות הורידו את המחירים של גבינת הקוטג' הבסיסית - 250 גרם. המחירים של קוטג' בטעמים, כמו קוטג' עם זיתים, לא הורדו על-ידי חברות החלב". ברשת אחרת אמרו ל-ynet : "תנובה אכן לא הורידה את המחיר של המוצר הזה. גם את מחיר קוטג' 1% היא הורידה באיחור".

 

"זה לא הקוטג'. זה העיקרון"

צרכנים חובבי המוצר אמרו ל-ynet: "כמו שהקוטג' היה סמל, גם כאן יש מהלך סמלי. בתנובה זרקו לנו עצם. הורידו את מחיר הקוטג', אבל לא התאמצו להוריד את מחיר הקוטג' עם זיתים. חשבו שלא נשים לב. ניסו לסמם אותנו עם הפחתת מחיר של קוטג', חשבו שזה יעוור אותנו. אני לא מצפה שיורידו את מחיר קוטג' זיתים ל-5.90 שקלים, אבל שיורידו באחוז הפחתה דומה. העיקר כאן הוא לא קוטג' זיתים, אלא העיקרון. חושבים שאנחנו מטומטמים".

 

איציק אלרוב, מיוזמי מחאת הקוטג' אמר ל-ynet: "הם מורידים מחיר בקוטג' ודופקים אותנו במוצרים אחרים. ברור שהחברות חושבות שעשו לנו טובה. הרי מה קורה עם הגבינה הלבנה? למה המחיר שלה נשאר 7.5 -8 שקלים? למה מחירי הגבינה הצהובה לא ירדו? .

 

החברות חושבות שאנו משחקים משחקים ומסרבות להבין שהמאבק לא נגד הקוטג' אלא נגד יוקר המחייה. המחאה היתה נגד מחירי כל המוצרים, כשהקוטג' ניצב בחזית, כסמל. כיוון שכך, בקרוב נצא בהודעה מסודרת על החרפה משמעותית במאבק".

  

מתנובה נמסר בתגובה: "מדובר במוצר פרימיום נישתי המהווה כ-1% מהשוק, הוא מיועד לצרכנים המחפשים תוספת למוצר. ותהליכי הייצור שלו שונים. כזכור, תנובה היתה החברה הראשונה שהורידה את מחירי הקוטג' הבסיס 3%, 5%, 9% ו-1% ל-5.90 שקלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צרכנים: "בתנובה זרקו לנו עצם, חשבו שלא נשים לב"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים