שתף קטע נבחר
צילום: ירון ברנר

בשורה או ספין? דיור בר-השגה רק 'מוזכר' בחוק

הוועדה המשותפת לחוק הוד"לים קיימה ישיבה סוערת כדי לדון בנוסח הסופי של הרחבת החוק. הוועדה הכניסה לחוק סעיפים בנוגע לשוכרי הדירות. מחר יציג נתניהו גם סעיפים לדיור בר השגה לרכישה. הארגונים החברתיים זועמים: "שוד לאור היום"

אכזבה ליושבי האוהלים: הוועדה המשותפת לחוק הוד"לים התכנסה היום (ב') לישיבה מיוחדת כדי לדון בפרטים הסופיים של הרחבת החוק, והחליטה ברוב קואלציוני לכלול דיור בר-השגה במטרות החוק - אולם לא התחייבה להרבה מעבר לכך. 

  

 

הוועדה החליטה היום להוסיף לחוק סעיפי דיור בר-השגה להשכרה בלבד. תנאי הדיור בר-השגה לרכישה יפורסמו רק מחר על ידי ראש הממשלה, יחד עם פתרונות נוספים למצוקת הדיור - בעיקר שיווק הקרקעות לבנייה ומכרזים שיהיו על בסיס המחיר הסופי של הדירה למשתכן, כשהזוכה יהיה היזם שיציע את המחיר הזול ביותר. 

 

הוועדה אישרה סעיף לפיו ועדות הדיור הלאומי (וד"לים) ייקבעו ייעוד קרקע לדיור בהישג-יד להשכרה. הדירות יושכרו על פי כללים שייקבעו מראש לעניין תנאי ההשכרה, מחיר ההשכרה וזהות אלו שיהיו זכאים לשכור את הדירות. זאת, בנוסף לסעיף שכבר נכנס לחוק לעניין תקופת ההשכרה שתהיה למשך עשור לפחות.

 

במקביל לדיון בוועדת הכספים מתכנסת קואליציית הארגונים החברתיים בכנסת לדיון שנקבע עוד בשבוע שעבר, בנוגע לשילוב פתרונות דיור בר-השגה בחוק.

 

אמש פורסם ב-ynet כי גורמים במשרד ראש הממשלה אישרו שחוק ועדות הדיור הלאומי (וד"לים) יקדם גם תוכניות בנייה של דיור בר-השגה למעוטי יכולת, בנוסף לתוכניות בנייה להשכרה שכבר נוספו לחוק בשבוע שעבר.

 

מטה המאבק מסר בתגובה: "זהו שוד לאור היום. ראש הממשלה מרגיש את רעידת האדמה החברתית אך במקום לפעול לטובת הציבור הוא מביא את חוק הוד"לים עם שינוי מינורי בסעיף המטרה: במקום 'החוק להאצת הליכי התכנון' - 'החוק לדיור בר-השגה'. סעיף זה הינו חסר משמעות. כרגיל, ביבי מפעיל את את ה'סופר-ספין' שלו".

 

ח"כ שלמה מולה (קדימה): "הדיון של היום הוא מריחה וזלזול באינטליגנציה של האזרחים. אין שום בשורה בחוק הוד"לים לקידום תוכניות לדיור בר השגה לזוגות צעירים, לסטודנטים ולמחוסרי דיור. אין שום תועלת בדיון היום מלבד לנסות להשתיק את גל המחאה הצודקת".


פורסם לראשונה 25/07/2011 10:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הוועדה כרמל שאמה-הכהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים