שתף קטע נבחר

רצח הרב: "החשוד לא היה מרוצה מייעוץ שקיבל"

בית המשפט האריך ב-13 ימים את מעצרו של החשוד ברצח הרב אלעזר אבוחצירא. החשוד, בן 42 מאלעד, תיכנן במשך זמן רב את הרצח בגלל שלא היה מרוצה מהטיפול שקיבל מהרב בנושא זוגיות. "החשוד לא התכוון לרצוח והוא מצטער", אמר סנגורו

במשך שעות הלילה והבוקר (יום ו') נחקר החשוד ברצח הרב אלעזר אבוחצירא, בישיבה שלו בבאר-שבע. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי החשוד, אשר דהאן בן 42 מאלעד, לא היה מרוצה מהעצות והטיפול שהעניק לו הרב בנושא זוגיות. לפי החשד, במשך זמן רב תכנן דהאן לרצוח את הרב ואמש הגיע לישיבה כשהוא מצויד בסכין ודקר אותו.  

 

רצח הרב בבאר-שבע:

  

הבוקר האריך בית משפט השלום בבאר-שבע את מעצרו של דהאן ב-13 ימים. כמו כן, הוא יילקח לאבחון ראשוני אצל הפסיכיאטר המחוזי. עוד עולה מהחקירה כי החשוד הגיע למקום כמה פעמים כדי להתייעץ עם הרב, ולכן הכיר את המקום ואת התנהלות הרב ועוזריו.

 

אחרי הדיון אמר פרקליטו, עו"ד יובל ליבדרו מהסנגוריה הציבורית, כי "החשוד אמר שהוא לא התכוון לתוצאה הזו ומאוד מצטער על מה שקרה. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית".


החשוד בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף)

 

הרב אבוחצירא, בן 70, נכדו של "הבאבא סאלי",  נרצח בזמן קבלת קהל בישיבה שלו בבאר-שבע. הוא טופל במקום על-ידי צוות מד"א-נגב, אך מותו נקבע בדרך לבית החולים סורוקה בעיר. מהחקירה עד כה עולה כי הרב אבוחצירא קיבל את החשוד

ברצח לשיחה, שבמהלכה הוא דקר אותו בפלג הגוף העליון.  תלמידיו של הרב תפסו את הדוקר והעבירו אותו לידי המשטרה.

 

חסידיו של הרב התאספו הבוקר מחוץ למבנה. הם אמרו כי הרב אבוחצירא היה אחד הרבנים הגדולים בארץ ושהוא שלט בתורת הנסתר. חסידי הרב אלעזר אבוחצירא סיפרו כי הוא היה צנוע וסגפן, ששמר על צניעותו ועל פרטיותו בקנאות. "הוא לא רצה

 שיצלמו אותו אף פעם. תמיד הוא רצה לשמור על פשטות. הוא שמר על פרטיות. אפילו היתה לו מנהרה מתחת לאדמה, המחברת בין הבית שלו לישיבה".


הרכב ובו גופתו של הרב בבאר-שבע (צילום: זאב טרכטמן) 

 

מסע ההלוויה של הנכד של "הבאבא סאלי" החל בהספדים בביתו של הרב אבוחצירא בבאר-שבע בשעה 09:00. בשעה 11:00 צפויים האבלים להגיע לישיבת פורת יוסף בירושלים, ומשם ימשיכו ברגל להר הזיתים. מאות שוטרים יאבטחו את ביתו של הרב וילוו את מסע הלוויה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד ברצח
צילום: הרצל יוסף
הרב אבוחצירא
צילום: בחדרי חרדים
מודעת אבל ליד בית הרב
צילום: זאב טרכטמן
שוטרים בזירת הרצח
צילום: הרצל יוסף
מומלצים