שתף קטע נבחר

שבעה על רבי אלעזר: "מקבלים את הגזירה"

אל הישיבה של רבי אלעזר אבוחצירא נכנסות קבוצות-קבוצות של אורחים המבקשים לנחם את האבלים. אחיו של הנרצח: "זה אסון, אך זו גזירה שאנו מקבלים אותה באהבה"

עשרות אלפים השתתפו בהלוויתו של רבי אלעזר אבוחצירא, שנרצח בסוף השבוע על-ידי אדם שבא לבקש ממנו ברכה ומאז אמש (מוצ"ש) זורמים רבים לישיבתו כדי לנחם את קרוביו היושבים שבעה.


"הרנטגן" מנחם את הרב מנחם, בנו של הרב אלעזר אבוחצירא זצ"ל

 

כקילומטר לפני הישיבה ניידת משטרה חוסמת את הדרך, ומאפשרת את המשך הנסיעה רק לתושבי הרחוב ואח"מים. שני שומרים בודקים את הנכנסים להיכל בית המדרש - שם יושבים אחיו ובניו של "באבא אלעזר". נשות

המשפחה יושבות באולם אחר.

 

בצד האולם קבוצת תלמידים מהישיבה לומדת תורה, והאורחים נכנסים לנחם בקבוצות קטנות בנות כ30-40 איש. רבנים בכירים מתיישבים ליד האבלים ומשוחחים עמם, בעוד האורחים הנוספים עומד מאחור ומקשיבים, לעתים קוראים פרקי תהלים. בניו של רבי אלעזר אבוחצירא מעט מסוגרים, אחיו מדברים יותר.  

 

בין הרבים שהגיעו הבוקר לנחם היה הרב יעקב איפרגן, "הרנטגן". הרב הסתודד ארוכות עם הרב פנחס אבוחצירא, בנו של הרב אלעזר, שנחשב כעת ליורש של אביו. הרנטגן סיפר לו כי אביו, רבי ישראל איפרגן, היה לומד עם סבא-רבא שלו, הבאבא סאלי. הוא ניחם את הרב פנחס ואמר :"חבל על דאבדין ולא משתכחין".

 

הרב לוי מנתיבות אמר לבנו של הרב אלעזר, מאיר: "אתה נקראת על שם סבך. תפקידך הוא לשמור על המשפחה, ובעיקר על אמא". הבן מאיר השיב: "זה קשה מאוד, עוברים עלינו ימים לא-קלים אבל אנחנו מאמינים שאבא יעזור לנו מלמעלה ויכוון אותנו".

 

הרב דוד אבוחצירה מנהריה, אחיו של הרב אלעזר, אמר למנחמים "ימים קשים עוברים עלינו, זה אסון, אבל זו גזירה שאנו מקבלים אותה באהבה. זה נגזר מלמעלה, ואנחנו יודעים שעל-פי התורה אדם לא נוקף אצבע למטה בלי שמכריזים על זה מלמעלה. אחי היה אדם צדיק, צנוע ועניו, ויש הרבה דברים שהוא עשה ואנחנו לא יכולים להסביר. כשהיינו קטנים הוא כל הזמן היה אומר לי משפטים שלא הבנתי, הוא היה אומר 'כשתגדל תבין אותם'".

 

"הרב הרגיש הוא עומד למות"

תלמידיו של הרב אמרו כי בני המשפחה אינם כועסים, ואינם מתערבים בחקירת המשטרה. הם רואים

בכך החלטה משמיים.

 

אחד מחסידיו של הרב, שהיה בליל הרצח בישיבה, סיפר כי החשוד ברצח הגיע אל הרב ב-2009. "הרב אמר לו שיש עליו גזירה קשה ויקרו לו דברים לא טובים. זה לא היה פשוט, אבל הרב הרגיש צורך לומר לו את זה. הוא לא קיבל את זה וניסה לשנות את הגזירה".  

 

חסידי רבי אלעזר סיפרו על תורים ארוכים של אנשים שהגיעו לקבל ממנו עצות, וגם אנשי עסקים רבים שעשו עסקאות במיליוני שקלים והגיעו לקבל את עצתו וברכתו בנוגע לכל החלטה ועסקה. יוסי רפאל, אחד מחסידיו, אמר כי

בזמן האחרון הרגיש הרב שהוא עומד למות. הם סיפרו כי ביום חמישי האחרון הוא קרא לעוזרו, וביקש ממנו לקרוא למשפחות שלהן נהג לתת בכל יום שיש בקבוקי יין, לבוא ולקחת אותם ביום חמישי ולא שישי.

 

כמו כן, לדברי התלמידים, בדרשתו ביום חמישי אמר הרב אבוחצירא: "היום זה יום קשה לעם ישראל, אנחנו בשלושת השבועות, בין י"ז בתמוז ל 9 באב, אבל היום הזה הוא יום קשה בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלעזר אבוחצירא זצ"ל
צילום: בחדרי חרדים
החשוד ברצח, אשר דהאן
צילום: כיכר השבת, האתר החרדי
מומלצים