שתף קטע נבחר

קיץ יבש באילת: תפוסות של ‭65‬ אחוז במלונות

הצרפתים לא באים, הישראלים מחכים לרגע האחרון - ומלונאי אילת מיואשים. לראשונה העיר מציעה חבילות זולות יותר מחו"ל, כולל טיסות, כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות"

גבירותיי ורבותיי, מהפך: מי שביקש להזמין בימים האחרונים חופשה באילת גילה כי בניגוד לשנים קודמות, יש המון חדרים פנויים, המחירים שפויים יותר, וגם במלונות בהם המחיר דומה לקיץ שעבר - אילת זולה יותר מיעדים רבים באגן הים התיכון, בהם רודוס, כרתים, קורפו ובורגס. טורקיה בשלב זה אינה נמצאת על מפת הנופש הישראלי.

 

"נכון לעכשיו, התפוסות באילת נמוכות מאוד‭,"‬ אומר מנכ"ל מלונות פתאל, רפי שדה. לדבריו יש מבצעים רבים לתקופה של "לפני תשעה באב‭,"‬ אך גם המחירים אחר כך אינם גבוהים - כי עם תפוסה ממוצעת של 65‬ אחוז, אף אחד לא יעלה אותם. לדברי שדה, כשהתפוסות יגדלו גם המחירים ככל הנראה יטפסו, בעיקר כי החדרים שיישארו יהיו היקרים יותר.

 

גם מנכ"ל רשת ישרוטל, ליאור רביב, מודה שלפני ט' באב יש מלונות רבים בעיר בהם התפוסה היא פחות מ‭,60%-‬ ולפי מצב ההזמנות עכשיו, גם אחרי מועד זה מדובר בכ‭65%-‬ תפוסה - נתון מאוד נמוך. רביב מציין שבתקופה הזו בשנים קודמות, ההזמנות לחלק השני של אוגוסט היו ‭.85%-80%‬ רביב מציע שתי סיבות למצב באילת. לדבריו "יש ירידה חדה בהגעת תיירים מצרפת - שבשנים קודמות מילאו את העיר - וגם הישראלים יושבים על הגדר ומחכים לרגע האחרון‭."‬

 

בשבועות האחרונים מלונות אילת, בעיקר הרשתות הגדולות, עשו מבצעים רבים כדי לעודד את הקהל הישראלי להגיע. רביב לא זוכר כאלו מבצעים בתקופת הקיץ. נכון שרובם לתקופה של עד ט' באב, אך כל המלונאים איתם שוחחנו אתמול לא פסלו אפשרות שיוצעו מבצעים גם לאחר מכן.

 

גם בחו"ל גילינו אתמול הרבה "סחורה" אצל סיטונאי התיירות - גם לתקופה שלאחר ט' באב. הסיטונאים "חינכו" את עם ישראל להמתין לרגע האחרון לדילים, וזה בדיוק מה שקורה. סיטונאי אמר אתמול שעל אף המכירות הטובות, "יש עוד המון מה למכור‭."‬ הוא לא רצה להתחייב לירידת מחירים, אך לפי בדיקות של מחירי הרגע האחרון שאנו עורכים מדי פעם, במקרים רבים יכול מי שמסוגל להגמיש את תאריכי חופשתו למצוא גם בקיץ חבילות זולות יותר מאלה המוצעות היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא ארצי החברה להגנת הטבע
המצפה התת ימי באילת
צילום: לביא ארצי החברה להגנת הטבע
מומלצים