שתף קטע נבחר

לא התקבלנו: אירופה לא תדרג את המלונות בארץ

איגוד הוטל-סטאר האירופי, שבו מאוגדות 11 מדינות בעלות דירוג מלונות לפי כוכבים, טוען כי הסיבה לדחיית הבקשה אינה פוליטית אלא טכנית, כפי שפורסם ב'ממון' של 'ידיעות אחרונות'

איגוד הוטל-סטאר האירופי ‭,(HOTELSTAR UNION)‬ שבו מאוגדות 11 מדינות בעלות דירוג מלונות אחיד, דחה את בקשתה של ישראל להצטרף אליו. אף שישראל ניהלה עם האיגוד דיונים שנמשכו כמה חודשים, ובהם גם נענתה לבקשת הארגון לבצע שינויים שונים והתאמות כדי שאפשר יהיה לצרפה כחברה, החליט האיגוד שלא לקבל אותה.

 

עוד בנושא דירוג המלונות:

 

בישראל תלו תקוות רבות בהצטרפות לארגון כדי לזרז את התוכנית לשוב ותת דירוג "כוכבים" לבתי המלון - דירוג שאינו קיים כבר יותר מ‭20-‬ שנה.

 

בסוף השבוע שלח מזכיר הארגון, ריקארד ברגסטן, מכתב למנכ"ל משרד התיירות בישראל, נועז בר ניר, ובו ציין כי הארגון החליט שלא לקבל את ישראל כחברה בשלב הזה משום שהוא עדיין אינו מקבל כחברות ארצות שאינן נמנות עם הקהילה האירופית.

 

הודעתו של ברגסטן קצת מפתיעה ומוזרה מכיוון שהנתון הזה, שישראל אינה חברה באיחוד האירופי, היה ידוע לארגון במשך כל החודשים הרבים שבהם נערכו הפגישות בין נציגים ישראלים לנציגי הארגון. כמו כן, הוסיף ברגסטן כי בשלב הזה הארגון רוצה להתחזק על ידי הוספת ארצות נוספות מאירופה, וכי ישראל תוכל בעוד כמה שנים לשוב ולבקש להתקבל לארגון. באיגוד חברות כיום גרמניה, אוסטריה, צ'כיה, הונגריה, הולנד, שוודיה, שווייץ, אסטוניה, לטביה, ליטא ולוקסמבורג.

 

הארגון האירופי לא בשל לקבל חברות מחוץ לאיחוד

גורם בכיר בארגון האירופי מסר כי אין סיבה פוליטית לדחיית הבקשה של ישראל, וציין כי ישראל תוכל להשתמש בשיטת הדירוג של הארגון כדי לבצע את דירוג המלונות בישראל. ואולם, לדבריו, היא לא תוכל לציין בשום מקום כי הדירוג בישראל נעשה על סמך השיטה האירופית.

 

מנכ"ל משרד התיירות, הפועל בחודשים האחרונים כדי לזרז את תוכנית דירוג המלונות שתיעשה בשיתוף התאחדות המלונות בישראל, אמר אתמול כי נראה שהארגון האירופי עדיין לא בשל לקבל חברות מחוץ לאיחוד. לדבריו, משרד התיירות יקיים בימים הקרובים דיונים עם התאחדות המלונות מתוך כוונה לצאת בהקדם למכרז לדירוג המלונות.

 

"אני מניח שעד אמצע חודש ספטמבר נהיה מוכנים עם טיוטת מכרז, והכוונה היא להזמין למכרז גופים שעבדו עם ‭HOTELSTAR UNION‬ כך שנוכל לצאת מהר לדירוג המלונות עם גוף שיש לו ניסיון בנושא", אמר בר ניר.

 

ראוי לציין כי מאז ביטול דירוג המלונות, הם עדיין מציגים את עצמם עם מספר הכוכבים שיש להם גם במסמכים של התאחדות המלונות - אף שמלונות רבים כבר מזמן אינם זכאים למספר הכוכבים שהיה להם בעבר. יתרה מזאת, ספירת מספר המלונות בישראל המוגדרים ברמה של 5 כוכבים מגלה כי בישראל יש מלונות 5 כוכבים כמעט כמו בכל ארצות-הברית.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
לא רוצים לדרג אותנו. מלון באילת
צילום: ג'ו קוט
מומלצים