שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מרגול סירבה להשיב לחוקרים: "השפלתם אותי"

מרגלית צנעני, שבכתה כשראתה את תמונתה כעצירה, הפסיקה לשתף פעולה בחקירתה: "אתם מנסים לשבור אותי", אמרה. בפרקליטות סבורים כי הראיות יספיקו לאישום, המשטרה תבקש הארכת מעצר עד תום ההליכים. עוד אנשי בידור צפויים להיחקר

מרגול משנה אסטרטגיה - ושומרת על שתיקה. המשטרה מתכוונת לעלות היום (ג') מדרגה נוספת, ולחשוף בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה חומרים נוספים הקשורים לחקירתה של מרגלית צנעני, החשודה בסחיטה ואיומים. זאת, בשל הערעור שהחליטה הזמרת להגיש באמצעות עורכי דינה על ההחלטה להאריך את מעצרה בארבעה ימים נוספים.

 

פרשת מרגול - כותרות אחרונות ב-ynet:

  

אבל עוד לפני כן, נאלצו החוקרים להתמודד עם טקטיקה שונה מצידה של הזמרת. לאחר הדיון בבית המשפט, בו בכתה בעת שהוצגה תמונתה כעצירה, היא הובאה להמשך חקירה במתקני היחידה הכלכלית - אך לראשונה סירבה לענות לשאלות החוקרים. "אתם מנסים לשבור אותי, השפלתם אותי", הטיחה בהם. ניסיונות החוקרים להרגיע אותה נענו בסירוב, וכעבור זמן קצר החליטו במשטרה שלא להקשות עליה והחזירו אותה מוקדם יותר לתא שלה בנווה תרצה.

 

המשטרה מקווה להשלים קצוות אחרונים של חקירה ולנסות להגיש נגד צנעני הצהרת תובע עד סוף השבוע. כך או כך, המשטרה מתכוונת גם לבקש להאריך את מעצרה של הזמרת עד לתום ההליכים נגדה. גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי חלקה של צנעני בפרשת הסחיטה אינו שולי אלא מרכזי, וכי הדברים יתגלו בכתב האישום. ככל שהחקירה הולכת ומעמיקה, כך מתגלים פרטים נוספים המסבכים את הזמרת.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

אף שגם בימים שלפני מעצרה צנעני נצפתה בחברתו של האמרגן אסף אטדגי, שבסחיטתו היא חשודה, החוקרים בטוחים שאטדגי היה נתון גם אז לאיומים של צנעני ופחד ממנה. כעת ניתן לומר כי באותו הזמן כבר שיתף אטדגי פעולה עם החוקרים, ומסר עדות שהפלילה את מרגול בחדרי החקירות. למרות זאת, כלפי חוץ הוא שידר "עסקים כרגיל", ואף ליווה את צנעני לעצרת ההזדהות עם המחאה החברתית בבאר-שבע.

 

"יש תשתית לכתב אישום"

בימים האחרונים הציגו חוקרי היחידה הכלכלית את חומר החקירה שנאסף עד כה לאנשי הפרקליטות, ואלה הסכימו איתם כי יש די ראיות כדי להגיש נגד צנעני כתב אישום בגין סחיטה ואיומים. במשטרה מתכוונים לחקור אנשים נוספים, ולהזמין אישים נוספים מתחום הבידור לחקירה. "תיק כזה לא היה נפתח בכל הרעש והעוצמה מבלי שהיינו בטוחים שיש פה תשתית ראייתית לכתב אישום", אמרו גורמים במשטרה.

  

מרגלית צנעני מובאת לבית המשפט, אתמול (צילום: נועם אשל ) (צילום: נועם אשל )
מרגלית צנעני מובאת לבית המשפט, אתמול(צילום: נועם אשל )

 

החוקרים טרם חשפו בפני צנעני את כל הראיות שיש בידיהם, אלא רק את עיקרן. בראיות שהוצגו לה גם הקלטה שבה היא נשמעת משוחחת עם מיכאל חזן, שלכאורה נשלח לסחוט את אטדגי, והקלטה של חזן עצמו משוחח עם אטדגי. החוקרים טוענים כי יש בידם גם הוכחות לכך שצנעני קיבלה כסף בעקבות אותם איומים, ולפיכך מדובר בעבירה של סחיטת האמרגן.

 

אתמול, בבית משפט השלום בראשון-לציון, הוארך כאמור מעצרה של צנעני בארבעה ימים. במהלך הדיון פרצה הזמרת בבכי, למראה התמונה שלה במעצר שהודלפה לתקשורת ופורסמה שלשום. עורך דינה, שחר חצרוני, מחה על יחס החוקרים אליה. השופטת איטה נחמן כתבה בהחלטתה להאריך את מעצרה של צנעני: "בהתחשב בחומר החקירה שהונח בפניי, נחה דעתי שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות ונכון לאפשר את המשך החקירה".

 

ראתה את תמונתה כעצירה, ופרצה בבכי (צילום: דרור עינב) (צילום: דרור עינב)
ראתה את תמונתה כעצירה, ופרצה בבכי(צילום: דרור עינב)

 

שלשום נחקרה צנעני במשטרה עד השעה 22:00. לדברי עו"ד חצרוני, החוקרים צעקו עליה: "אין לך יותר שום דבר בחוץ,

לא ערוץ 2, לא קשת, לא רשת, לא כוכב נולד ולא ערוץ 24. אנחנו נשבור אותך".

 

צנעני נעצרה בשבוע שעבר בחשד שהייתה מעורבת בסחיטתו של אסף אטדגי, אמרגנו של הזמר הצעיר עומר אדם, מתמודד לשעבר ב"כוכב נולד" שהיא היתה שותפה לייצוגו. לפי החשד, היא פנתה לעבריינים מארגון הפשיעה של עמיר מולנר, כדי לגבות מאטדגי, ששימש בעבר גם אמרגן שלה, כספים שלטענתה הוא חייב לה. אטדגי, כך חושדים החוקרים, הוזמן לבוררות בעולם התחתון שבה נקבע כי עליו לשלם לזמרת את הכסף. בהמשך נטען כי עמדה בקשרים גם עם גורמים עברייניים נוספים.


פורסם לראשונה 22/08/2011 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגול, אתמול בבית המשפט. הולכת ומסתבכת
צילום: דרור עינב
האמרגן אטדגי. שיתף פעולה עם המשטרה והעמיד פנים
צילום: אביגיל עוזי, ידיעות אחרונות
הבמאי יואב צפיר בא לתמוך בחברתו מרגול בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים