שתף קטע נבחר

אופק בכתה וגורשה: למה אני לא יכולה להישאר?

בחצות ו-35 דקות זה נגמר. אופק בת ה-4 ואמהּ ננסי גורשו מישראל לפיליפינים. האב נשאר לעבוד בישראל, ואופק הקטנה נפרדה ממנו בדמעות ובעברית שוטפת

אופק קסטיליו בת ה-4 שגורשה הלילה (יום ו') גדלה כישראלית לכל דבר. זו גם הסיבה שכאשר בכתה בשעת הפרידה מאביה, שנשאר לעבוד בארץ, שאלה אותו בעברית: "אבא, למה אני לא יכולה להישאר איתך כאן?"

 

האב כריסטופר נשאר עם בתו ואמהּ ננסי במתקן הכליאה בנתב"ג עד שעות הערב: "חשבתי שאוכל להישאר איתן עד שיעלו למטוס אבל זה היה בלתי אפשרי", סיפר, "חיבקתי את אופק כשהיא בכתה ושאלה אותי בעברית למה היא לא יכולה להישאר כאן. אמרתי לה ולננסי שפרצה בבכי גם היא שהן חייבות להיות חזקות ונישקתי אותן לשלום".

 

תנומה אחרונה בבית, לפני הגירוש  ()
תנומה אחרונה בבית, לפני הגירוש

 

כריסטופר, מהגר עבודה, עובד בישראל כמטפל סיעודי ואינו מתכוון לעזוב לפי שעה: "אני מתכוון להמשיך ולעבוד אצל הקשיש שאני מטפל בו לחסוך כסף ולחזור לפילפינים כדי להיות עם אופק".

 

הבכי, העתירות לבתי המשפט ואפילו התערבותה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לא הועילו. בערב הובאו אופק ואמה בניידת לבנה של יחיד עוז הישר ממתקן הגירוש שבאזור טרמינל 1 למטוס עצמו. הניידת חנתה מתחת לבטן המטוס. הילדה שהפכה לסמל ואמה עלו על גרם מדרגות מיוחד ונייד בליווי פקחית ופקח של רשות ההגירה.

 

נוסעי טיסת 958 של "קוריאן אייר" לא תיארו לעצמם שייקחו חלק בדרמת הגירוש. מטוס הבואינג בצבע תכלת, שהיה אמור להמריא ב-23:35 המריא לבסוף באיחור של שעה. מסיאול ימשיכו אופק ואמהּ בטיסת המשך למנילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדה אופק מובאת למטוס
אופק ואביה. ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים