שתף קטע נבחר

גלן בק מהלל את הוריקן איירין: "ברכה מאלוהים"

הסופה העזה גרמה לנזקים רבים ולנפגעים בנפש, אולם השדרן השנוי במחלוקת מתעקש: "זה אלוהים שמזכיר לכם שאתם לא בשליטה, שדברים יכולים לקרות". הוא קרא לאמריקנים: אגרו מזון

עשרות מיליוני אמריקנים שמודאגים מהוריקן איירין , חוששים לחינם? "זו ברכה מאלוהים", קבע השדרן השנוי במחלוקת גלן בק בתוכנית הרדיו שלו בסוף השבוע. לטענת בק, שביקר בשבוע שעבר בארץ ומזוהה עם הימין השמרן בארה"ב, הרוחות העזות שמכות בניו יורק לאחר שגבו את חייהם של עשרה בני אדם במדינות דרומיות יותר, ילמדו אנשים להתכונן לאסונות טבע ויעודדו אותם לאגור מצרכים למקרה של "הפרעה עולמית באספקת מזון".

 

ארה"ב סוערת - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

גם רעידת האדמה בעוצמה 5.8 בסולם ריכטר, שזעזעה לפני כמה ימים את החוף המזרחי של ארה"ב, נתפסה בעיני בק כסימן אזהרה לאמריקנים. "כמה אזהרות אתם חושבים שתקבלו ומה מספר האזהרות שאתם ראויים לקבל?" תהה בק. לדבריו, הוא עצמו ניסה להעביר לציבור מסר דומה כבר לפני שנים. "ההוריקן הזה שמגיע לחוף המזרחי, ולכל מי שנמצא בו ומאזין לי, אני קורא: אגרו מזון, תהיו מוכנים, תהיו מסוגלים לעזור לאחרים. אתם שמעתם אותי אומר את זה במשך שנים".

 

סערה בשמי ניו יורק. "סימן אזהרה מאלוהים" (צילום: AP) (צילום: AP)
סערה בשמי ניו יורק. "סימן אזהרה מאלוהים"(צילום: AP)

 

"זה אלוהים שמזכיר לכם שאתם לא בשליטה, שדברים יכולים לקרות", התעקש בק, כשהוא מודע לכך שדבריו צפויים לעורר מחלוקת: "אנשים עושים ממני צחוק, אבל לא אכפת לי. אני אומר לכם, אל תהיו במצב של פאניקה. ההוריקן הוא ברכה. זהו אלוהים שמזכיר לכם - כמו ברעידת האדמה לפני שבוע - שעליכם להיות מוכנים ולסייע לאחרים. כך, כשהאסון יכה, אתם לא תהיו מבוהלים".

 

בניו יורק דווקא מפחדים

בתחילת השבוע שעבר עוד שהה בק בישראל, בה ערך עצרת תמיכה שכותרתה "מחזירים את האומץ", בהשתתפות מאות נוצרים ויהודים אמריקנים פרו-ישראליים. "באנו לכאן כי שמענו את בק קורא לנו לעמוד לצד ישראל. אחר כך הרגשנו שאלוהים אומר לנו שזה הדבר לעשות", ציינו נוכחים בקהל, "אנחנו כאן כדי להביע תמיכה ולהתפלל לשלום".

 

הסופה היכתה גם במרילנד. הרוגים כתוצאה מנפילת עצים (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הסופה היכתה גם במרילנד. הרוגים כתוצאה מנפילת עצים(צילום: MCT)

 

עוד על גלן בק:

 

בק עצמו קרא: "המסר שלי לישראלים הוא 'אל תאבדו תקווה'. אתם הובלתם לארץ הזו על ידי אלוהים. ישראל כאן כי אלוהי אברהם מקיים את בריתו". ביקורו של השדרן עורר ביקורת רבה מצד ארגוני שמאל, אך הוא עצמו הסביר: "אני בא לכאן כי בישראל יש יותר אומץ בחייל אחד מאשר בכל אירופה, ובישראל יש יותר אומץ בחייל אחד מאשר בכל הביורוקרטים של האו"ם".

 

ברכה או לא, בניו יורק נקטו אמצעי זהירות רבים לקראת הגעתה של סופת ההוריקן איירין, שהיכתה בה הסופה במהלך הלילה. למעלה מ-375 אלף איש נדרשו להתפנות מבתיהם, הכניסה לגנים הציבוריים נאסרה, ומערך הרכבת התחתית בעיר, הסאבווי, נסגר לראשונה עקב אסון טבע. ראש העיר מייקל בלומברג הפציר בתושבים לא לנקוט בטיפשות ולהישמע להנחיות, וציין כי החשש המרכזי הוא שהנהרות החוצים את ניו יורק, יציפו את העיר.

 

הסופה, שהגיעה מהאיים שדרומית לארצות הברית, כבר חוללה שמות בפלורידה, וירג'יניה וצפון קרוליינה. בשלב זה עומד מניין ההרוגים על עשרה, רובם נפגעו מעצים שנפלו נוכח הרוחות העזות. בצפון קרוליינה נהרגו שני בני אדם בתאונת דרכים שנגרמה על-ידי הסופה, ובפלורידה טבע צעיר שהמשיך לגלוש חרף הסכנה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלן בק בישראל. "אלוהים אמר לבוא"
צילום: נועם מושקוביץ
הסופה היכתה הלילה בניו יורק
צילום: רויטרס
גם הרכבת התחתית נסגרה
צילום: AFP
הרוחות מתגברות. "אגרו מזון, תהיו מוכנים"
צילום: רויטרס
מומלצים