שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

תלמידים בת"א כעסו: אסור ללבוש מכנסיים קצרים

לתיכוניסטים במקיף ה' ה-1 בספטמבר היה לוהט במיוחד. "בחום התל-אביבי ללבוש מכנסיים ארוכים זו בדיחה עצובה", אמרו התלמידים על התקנון. גם בבית הספר שלכם סעיפים לא הגיוניים בתקנון?

ילד אסור, ילד מותר: תלמידי תיכון מקיף ה' בתל אביב שחזרו הבוקר (יום ה') ללימודים הופתעו לגלות גזירה חדשה בתקנון בית ספר - איסור על לבישת מכנסיים קצרים. "אנחנו לא חרדים ובחום התל אביבי ללבוש מכנסיים ארוכים זו בדיחה עצובה", אמרו התלמידים הזועמים. גם בבית הספר שלכם מופיעים בתקנון סעיפים לא הגיוניים? שלחו לנו אותם במייל האדום.

 

חוזרים ללימודים - הכתבות האחרונות:

 

תלמידי מקיף ה' נדרשים להגיע לבית ספר בתלבושת אחידה - חולצת טריקו חלקה ללא הגבלת צבע, שבחזיתה מוטבע סמל המוסד. "בית הספר חותר לחנך את תלמידיו להופיע בצורה מכובדת ומכבדת", נכתב בתקנון, "תלבושת בית הספר מייחדת את תלמידי בית הספר ומאפשרת זיהוי לצרכי מוגנות וביטחון. התלבושת יוצרת שייכות ושוויון ומשרה אווירה לימודית חיובית".

 

ההנחיה שהרגיזה את התלמידים ()
ההנחיה שהרגיזה את התלמידים

 

אבל התקנון לא מסתכם בכך. התלמידים זועמים על הסעיף שלפיו "אין להגיע לבית

הספר בחצאיות קצרות בגזרת מיני ובמכנסיים שאינם מכנסיים ארוכים או מכנסיים עד לגובה הברך".

 

"אני בהחלט בעד סדר ומשמעת", אמר אב לתלמידה בבית הספר, "אך נדמה שהנהלת בית הספר הרחיקה לכת. אנחנו אמנם לא רוצים שהילדים שלנו יסתובבו בבית הספר בתחתונים וגופייה, אך גם אין מקום להגביל את הלבוש למכנסיים ארוכים או עד גובה הברך".

 

"זו החלטה מגוחכת וחסרת היגיון שאנחנו לא מייחסים לה מדי חשיבות", אמרה אחת התלמידות, "אנחנו לא במשמרת צניעות ונמשיך להתלבש רגיל, ואם באמת יאסרו עלינו ללבוש מכנסיים קצרים אז אנחנו נפעל בצורה נחושה כדי לשנות את התקנון". 

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "תקנון בית הספר עירוני ה' מוכר במנהל החינוך, כאשר כל בית ספר מגדיר את תקנון הלבוש שלו בעצמו. נהלי הלבוש נועדו לשמור על אחידות הופעתם של תלמידי בית הספר ותורמים לאווירה לימודית ראויה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אנחנו לא במשמרת הצניעות"
צילום: shutterstock
מומלצים