שתף קטע נבחר

המדינה משווקת קרקע לכ-6,300 יחידות דיור

משרד השיכון יוצא בגל נוסף של שיווק קרקעות, רובן בפריפריה, במסגרתו יוצעו גם מכרזי מחיר למשתכן במחיר נמוך מזה שקבע השמאי הממשלתי. עם זאת, עדיין לא הוחלט מי יהיו זכאים לקבל את הדירות המוזלות

משרד הבינוי והשיכון פרסם היום (ג') גל נוסף של מכרזי קרקע ל-6,300 יחידות דיור ברחבי הארץ. המכרזים כוללים קרקעות לבניית 5,338 יחידות דיור במתחמים חדשים ושיווק קרקעות ששיווקם נכשל בעבר ל-924 יחידות דיור נוספות.

 

במכרזים החדשים כלולים לראשונה מכרזי מחיר למשתכן במחיר מינימום הנמוך ב-50% ממחיר הקרקע שקבע השמאי הממשלתי, כפי שהוחלט בחודש שעבר על ידי מועצת מקרקעי ישראל. עד היום מחיר המינימום לו נדרשו היזמים עמד על מלוא השומה על הקרקע.

 

במסגרת מכרז מחיר למשתכן הזוכה הוא קבלן המתחייב למחיר דירה סופי הנמוך ביותר. עם זאת לא ברור עדיין מי יהיו זכאים לדירות שיבנו במתחמים שימכרו בשיטה זו. שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, המליץ על קריטריונים חדשים לפיהם הדירות יוצעו לזוגות צעירים ולמשפחות קטנות עם עד שלושה ילדים בלבד וכן תינתן עדיפות ליוצאי צבא. אולם לא ברור אם אכן אלה יהיו הקריטריונים בסופו של דבר.

 

מתחילת השנה שווקו שטחים לכ-6 אלף יחידות דיור המדינה. למרות הספקנות שעוררו גורמים בשוק, משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל הבטיחו כי השיווקים יימשכו בקצב גבוה. במסגרת שיווק הקרקעות הנוכחי יתפרסמו מכרזים לכ-1,400 דירות שעליהן יחולו הטבות במענק ובסבסוד הפיתוח בגובה ממוצע של כ-100 אלף שקל לזוגות צעירים בפריפריה.

 

ברשימת היישובים שבהם ימכרו קרקעות בגל זה נכללים כפר מנדא, בנחף, קרית שמונה, כפר עוזייר, כפר נין, סחנין, טירת הכרמל, צפת, עראבה, עכו, מתחם אגרוף צפון, קרית מוצקין, כפר ורדים, פוריה עילית, יבנאל, נצרת עילית, ראש פינה, מעלות-תרשיחא, עפולה, ברטעה ובנימינה בצפון - כמעט כולם מכרזים לצמודי קרקע.

 

בנוסף ישווקי מתחמים בראשון לציון, בה תמכר קרקע ל-42 דירות להשכרה. בראש העין תמכר קרקע ל-1,731 יחידות דיור - מהן 180 להשכרה ו-430 יחידות דיור במכרזי מחיר למשתכן. בנמל יפו תמכר קרקע ל-60 יחידות דיור ובאפרת ישווקו 40 יחידות דיור. בדרום יפורסמו גם כן מכרזים גדולים - 616 דירות בבאר שבע ודירות נוספות בדימונה, שדרות וירוחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים