שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  המסך נסגר: על "מה נסגר" בערוץ 10

  "מה נסגר", שהחלה כפינת-טלוויזיה, הפכה לדבר הכי טוב שקרה לערוץ 10 בערבי שישי. כמה אירוני שהעונה היחידה של רועי בר-נתן הסתיימה בערב הנורא בתולדות הערוץ, כמה חבל שאף אחד לא הצליח לשמור עליו כדי שלא יעזוב ל"ארץ נהדרת"

  באתר של ערוץ 10, המעביר בשידור חי את תוכניות הערוץ ומעלה את אלה המוקלטות, אי אפשר למצוא את "מה נסגר". אולי מטעמי זכויות שידור הקטעים מהערוצים השונים, אולי מטעמי גודלה המזערי של רצועת השידור של ערבי שישי בערוץ, התוכנית פשוט לא קיימת שם.

   

   

  מה נסגר עם אבי ביטר? צוחקים בלי בושה

   

  זה לא מפתיע. "מה נסגר", שליוותה את סופי השבוע האחרונים בערוץ 10, היתה פנינה משודרת. קטנה, דלת תקציב, אבל בכל זאת מוצלחת, ובעיקר מושקעת וטובה הרבה יותר ממתחרתה הטבעית שגוועה עם הזמן, "טלוויזיה במיטבה" של דודו ארז, שחר חסון ואבי אטינגר מערוץ 2.

   

  כבר בתחילת דרכה, הוכיחה "מה נסגר" בסיוע המגיש המוצלח שלה - רועי בר-נתן, שעבורו התוכנית נתפרה ככפפה ליד, שזה לא "טלוויזיה במיטבה".

  זה משהו אחר לגמרי. לא נתכנסנו כדי לקדם תוכניות של הזכיינית, לא נתכנסנו כדי להריץ דאחקות פנימיות. באנו כדי לצחוק - באופן נדיר על מסך הטלוויזיה הישראלי - בפה מלא, בלי בושה ולפעמים גם בלי כל רסן, על תוכניות הטלוויזיה המשודרות בכל הערוצים בישראל. כן - גם בערוץ 10, ולא - ממש לא מעניין אם מדובר בהעתק מ"The Soup" האמריקנית של ערוץ !E.

   

  הצופים, אגב, הצביעו בשלט. עם הזמן, מה שהחל כ-15 דקות שבועיות התפתח, אם זכרוני אינו מטעני לכמעט 30 דקות, בצעד נדיר באבולוציה של תוכניות הטלוויזיה בישראל גם הרייטינג צמח. וכל זאת למרות שבסך הכל מדובר במה שבר-נתן היה מכנה, אם היה צריך, כ"איש שמדבר עם קיר וידאו מאחוריו ומסך פלאזמה מצויר בגרפיקה שניצב באמצע האולפן של 'לילה כלכלי' וגיא פינס".

   

  שילונדע

  אבל יותר מהקטעים המצחיקים עד דמעות, הצחוקים באולפן וההערות המשלימות הכל כך חשובות של המגיש שסגרו כל קטע משודר מביך ומשעשע, הדבר החשוב ב"מה נסגר" היו הדמויות הקבועות, שהפכו לקאלט של ממש. הרב פנגר, הגברים המבוגרים שמשחקים עם ילדים בערוץ הקבלה, לירן חולצה אפורה, "רוסי שרוכב על גמל, שותה יין ושר במקום לא צפוי כשהוא לבוש בבגדים של רוטשילד", פינת "שילונדע" בה ניסה דן שילון להבריח כל עוד נפשו בו את טלי מורנו מהאולפן (ולבסוף כידוע ברח בעצמו) וכמובן "מה נסגר עם ערוץ 24".

   

  מה נסגר עם מאיר איינשטיין? ההערות של בר-נתן עשו את העבודה

   

  אינני יודע אם מישהו מאנשי הטלוויזיה המסוקרים בתוכנית ביקש או התחנן אי פעם שלא ישדרו את הקטעים שלו ב"מה נסגר", אבל אני כן יודע לומר, מניסיון אישי, שגם מי ש"זכה לטיפול" בתוכניתו של בר-נתן, צריך ואפילו חייב לצחוק איתו. כי אותו טיפול כפי שרועי נתן לאייטמים וכפי שאלה נכתבו (גם במו ידיו, וגם בידי כותבים מוכשרים במיוחד), הוא פינוק אמיתי.

   

  אף אחד בערוץ 10 עד היום לא אמר שלא תהיה עוד עונה של "מה נסגר". אבל זה ברור. גורלה של התוכנית נכתב כאשר בר-נתן הודיע על עזיבתו את הערוץ והצטרפותו לנבחרת של "ארץ נהדרת", שמן הידועות שכבר הרבה עונות לא בועטת ולא נושכת כמו תוכניתו הקטנה שלו.

   

  מצד אחד, מהלך משמח, טבעי ואפילו כזה שלא ברור איך לא התרחש עד היום. מגיע לו להתקדם ולעבור מהפריים-טיים של שישי בערב בערוץ 10 לזה בערוץ 2.

  מצד שני, החשש הוא שרועי ייבלע בין הטייקונים של "ארץ נהדרת", אבל עדיין אין ספק שהוא יצליח ויבלוט גם שם, כי עם כשרון כמו שלו אי אפשר שזה לא יקרה, בלי כשרון כמו שלו, אפשר לסגור את "מה נסגר".

   

  ועוד מילה על הערוץ, שלא השכיל להמשיך ולהעסיק את רועי בר-נתן בכל מחיר שרק יהיה. ההפסד הזה צורם עוד יותר, כאשר תוכניתו האחרונה לעונה שודרה בערב בו שודרה גם תוכניתו האחרונה של גיא זהר ב"השבוע". אני לא יודע מי יחליף את זהר, ואם בכלל יעלה על הדעת שמישהו יחליף את בר-נתן, אבל נכון לעכשיו, שני האנשים שאהבתי לשבת מולם בימי שישי בערב עפו לי מהמסך. חבל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רועי בר-נתן ב"מה נסגר". עונה נהדרת
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים