שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גיא זהר התפטר מהגשת "השבוע" בשידור חי

  הסערה לא דועכת: מגיש מהדורת שישי של חדשות 10 עזב את תפקידו: "תקופה קשה לכולנו, אבל לא הותירו לי ברירה, צריך לעצור", אמר. עזיבתו מגיעה בהמשך לעזיבת מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, ועורכת "השבוע", רותי יובל

  הסערה העוברת בימים אלה על בכירי חברת החדשות של ערוץ 10 מסרבת לדעוך. אחרי מנכ"ל חדשות 10, ראודור בנזימן, שהתפטר השבוע בשל התנצלות שנאלץ לשדר בתוכנית "השבוע", והתפטרותה של עורכת "השבוע", רותי יובל, הודיע הערב (ו') גיא זהר על עזיבתו את מהדורת סוף השבוע של הערוץ.

   

   

  "תוכנית מספר 40 של 'השבוע', ששודרה הערב, היא האחרונה בהגשתי", אמר זהר בהתרגשות עד דמעות. "יצאתי לפני שנה לדרך ארוכה, אבל אירועי הימים האחרונים לא הותירו ברירה - צריך לעצור. אסור לעבור לסדר היום על שבירה של ערכים מקצועיים ואתיים. הצעד שלי מורכב: לצד הרמת הדגל השחור והסירוב להמשיך להגיש את התוכנית בשישי, הסכמתי להישאר בינתיים במסגרת חדשות 10 ומהדורת 'היום שהיה'. ‬

   

  ‫"המטרה היא לסייע בתקופה הקרובה לממש את ההבטחה של הנהלת הערוץ לסמן מחדש את הקווים האדומים שנחצו. ‫זו תקופה קשה לכולנו. מסתמן שהסיכוי העיקרי לשמירה על חופש הביטוי גם לדורות הבאים טמון בנחישות של העוסקים במלאכה,‬ אבל לא פחות בריבוי הקולות וערוצי התקשורת". זהר הודה לצוות 'השבוע' על הנחישות, המהימנות וההקרבה. ישראליות מתפרצת במובן המובחר. ניפגש בשמחות, שבת שלום‬"‫.

   

  יצויין כי הקרדיטים בסיום המהדורה של "השבוע" נותרו ריקים, ולא במקרה: ליד תפקידי העריכה, ההפקה ועוד נותרו רווחים, במקומות בהם נהוג לציין את שמות בעלי התפקידים בתוכנית.

   

  התנצלות מוקלטת

  שידור ההתנצלות נערך בתחילת התוכנית, והגיש אותה המבזקן אסף צ'רנילס. זהר, שבדרך כלל פותח את התוכנית ומפנה אל מבזק החדשות, לא עשה זאת הפעם, ונראה על מסך "השבוע" לראשונה רק בתום ההתנצלות, שהיתה מוקלטת מראש, ולאחר הפסקת פרסומות.

   

  גיא זהר. נשאר ב"היום שהיה" (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
  גיא זהר. נשאר ב"היום שהיה"(צילום: ערוץ 10)

   

  כזכור, ראודור בנזימן, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, ביקש לסיים את תפקידו השבוע, לאחר שנתבע ממנו לשדר במסגרת מהדורת "השבוע" של הערוץ התנצלות על תחקיר ששודר בה לפני מספר חודשים. סירובו לא אפשר לו להמשיך ולשמש בתפקידו. וההתנצלות כאמור שודרה הערב במהדורת החדשות.

   

  במסגרת שיחה שקיים עם אנשי הערוץ, יום לאחר הודעתו על פרישתו, אמר בנזימן: "אני לא נפרד בשמחה.

  אהבתי את התפקיד ואני אוהב ומכבד כל אחד מכם... כמעט כל אחד. היה תענוג אמיתי לעבוד עם מקצוענים נלהבים ויצירתיים שממלאים פה כל מחלקה וכל חדר. אתם תמשיכו את עבודת הקודש שלכם".

   

  בנוסף לבנזימן, כאמור, גם רותי יובל, עורכת "השבוע", ביקשה לסיים את תפקידה במהדורה ובעקבותיהם עשה זאת הערב המגיש, גיא זהר. עם זאת, זהר ימשיך להגיש את מהדורת הלילה "היום שהיה", כפי שאמר בשידור. טרם ידוע מי יחליף את זהר בתפקידו בימי שישי.

   

  בהכנת הכתבה השתתף אלעד רובינשטיין

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים