שתף קטע נבחר

רצח הוריו: "הפסיד את כל כספי החתונה על פוקר"

דניאל מעוז הצליח בעבודה, אך זה לא הספיק לו. אביה של גרושתו של מעוז, שנעצר בחשד לרצח הוריו נח ונורית, תיאר את ההתמכרות להימורים: "כשראיתי שזה גדול ממנו, שמתי את חפציו בגראז'". חבריו סיפרו על "אדם מבריק ופיקח". פרופיל

הוא סיים את לימודיו בהצלחה, התגלה כאיש מקצוע מעולה והתחתן עם בחירת לבו. ואז הגיעה הנפילה. לדניאל מעוז, שהיום (ד') הותר לפרסום כי הוא החשוד ברצח הוריו נח ונורית מעוז בירושלים, היה הכל - אבל הוא לא הסתפק בזה. מכריו של דניאל אומרים כי התמכר להימורים והפסיד הון במשחקי פוקר, דבר שהוביל לגירושיו ובסופו של דבר גם לרצח המזעזע.

 

דניאל מעוז, בן 28, נולד בירושלים וגדל בשכונת רמות ב'. הוא סיים בציונים טובים את לימודיו בבית הספר "אורט רמות", והצטיין בספורט בכלל ובכדורסל בפרט - הענף בו כיכבה אחותו תמר מעוז-פלמון (34), קפטנית נבחרת ישראל בעבר. לדניאל אח תאום, ניר, שסיים תואר בהנדסת תוכנה, ואח נוסף, גיא (38), רופא אורטופד. האם, נורית מעוז, כיהנה כמנהלת ברשות הפטנטים במשרד המשפטים, בעלה נח מעוז ניהל במשך עשרות שנים מרפאת שיניים בקניון מלחה בירושלים. השניים היו חובבי ברידג', ונורית אף הגיעה לדרגת אמן.

 

דניאל מעוז עם אביו נח. התמכר להימורים והפסיד הון  ()
דניאל מעוז עם אביו נח. התמכר להימורים והפסיד הון

 

לאחר שירותו הצבאי של דניאל בחיל השלישות, הוא פנה לאוניברסיטה. "הוא אדם מבריק, חרוץ מאוד, מסודר ופיקח", סיפרו חבריו. "גם אחרי הצבא הוא לא עשה טיול גדול בחו"ל, אלא מיד החל ללמוד. הוא אהב לבלות ותמיד היו לצדו חברים. זה הבן אדם האחרון שאתה יכול לחשוב עליו שיעשה כזה דבר". לדבריהם, הוא התבלט כאיש מקצוע מעולה, "אבל היו לו גם יכולות חברתיות לא מבוטלות".

 

דניאל הכיר באותו זמן את אשתו לעתיד, שהתגרשה ממנו פחות משנה לאחר הנישואים. החבר סיפר כי באותה עת הכל נראה אחרת: "היתה חתונה גדולה עם מאות מוזמנים, וההורים שלו היו כל כך מאושרים. החיים שלו נראו כאילו עלו על מסלול ההצלחה המובטחת". אלא שבערך באותה תקופה התגלתה חולשתו להימורים והכל השתנה.

 

מכתב מחבריה לעבודה של נורית מעוז ז"ל ()
מכתב מחבריה לעבודה של נורית מעוז ז"ל

 

"אף אחד לא יודע בדיוק מתי התחיל הדבר הזה, ככל הנראה הוא נחשף להימורים בטיול שעשה לארצות הברית", נזכר החבר, "הוא השתתף במשחקי פוקר ועד כמה שידוע לי שיחק בקבוצות פרטיות ולא במועדונים". הזוג הצעיר התגורר בבית הוריה של האשה, במבשרת ציון, וההימורים הובילו לפרידה המהירה.

 

"אדם מבריק, עשה סטאז' אצל החתן של רבין"

אביה של הגרושה, שאף היא נחקרה במשטרה, הרחיב בנוגע להימורים: "רוב הזמן הוא לא היה בבית, ואת כל הכסף של החתונה הם הפסידו על השטות הזו של ההימורים. הוא אמר לה 'הפסדתי כסף' והיא רצתה להתגרש ממנו". האב אמר כי דניאל מעוז ניסה להיגמל כמה פעמים, "אך כשהבנתי שזה גדול ממנו, וברגע שהיא נתנה לי אישור, הרמתי טלפון לאביו נח, הסברתי לו את המצב, החפצים שלו המתינו לו בגראז' ומאז לא ראיתי אותו יותר".

 

למרות אותה הסתבכות, גם האבא לא האמין לרגע שהנפילה של דניאל תהיה כה

גדולה. "מעולם לא חשבתי שהוא מסוגל לדבר כזה, לא חלמתי בחיים שתתרחש טרגדיה כזו. הוא אדם מבריק, מי יכול לחשוב על כזה דבר?".

 

עם תחילת עבודתו במשרד בתל-אביב, עבר מעוז להתגורר בתל-אביב. אחד המעסיקים שלו באותה תקופה כינה אותו "יעיל ומצוין", ואיש לא ציפה את שהתרחש בעתיד.

 

בסביבתו הקרובה טענו כי יחסיו בינו לבין הוריו היו תקינים, אבל אמרו גם כי נוח ונורית סייעו לו בסגירת חוב שנבע מההימורים - אותם הימורים שהובילו בסופו של דבר לרצח המזעזע. "מאז שהוא נעצר אנו לא מפסיקים לבכות", סיפרה חברה של ההורים, "אנשים לא מאמינים, שבורים. כל המשפחה מקווה שזה לא דני ותומכת בו ובגרסתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל עם אמו נורית
נח ונורית מעוז ז"ל. סייעו לדניאל בסגירת חוב קודם
דניאל מעוז במעצר. הפסיד הון בפוקר
צילום: אוהד צויגנברג
זירת הרצח בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים