שתף קטע נבחר

רשות ההגבלים פשטה על תנובה

על רקע חרם הצרכנים והצניחה במכירות, פשטו חוקרי רשות ההגבלים על משרדי ענקית החלב בגלילות. גורמים המעורים בחקירה אמרו כי החברה סירבה למסור לרשות מידע עסקי, סירוב שמהווה לכאורה עבירה על חוק ההגבלים. תנובה בתגובה: נשתף פעולה באופן מלא עם כל בקשה ושאלה

פרסום ראשון: על רקע החרם הצרכני נגד ענקית החלב, פשטו הבוקר (א') חוקרי רשות ההגבלים על משרדי חברת תנובה  במסגרת חקירה שמנהלת הרשות נגד החברה. ברשות ההגבלים סירבו למסור פרטים, אך גורמים המעורים בחקירה אמרו כי רשות ההגבלים ביקשה מתנובה מידע עסקי לצורך ביצוע בדיקה. הטענה היא שתנובה סירבה למסור לה מידע - והסירוב מהווה, לכאורה, עבירה על חוק ההגבלים.

  

 

הרקע לבדיקה היא התלונות נגד תנובה בציבור הישראלי בחודשים האחרונים, לפיהן החברה, שמוגדרת כמונופול בתחום החלב, מנצלת את יתרונה בשוק כדי לרמוס מתחרים ולהעלות מחירים. תלונות אלה באו לידי ביטוי תחילה בחרם נגד הקוטג', ולאחר מכן בחרם שנפתח בתחילת החודש נגד תנובה. הטענות גם נבדקו בוועדת טרכטנברג שהוקמה בעקבות המחאה החברתית, בוועדת קדמי לבדיקת משק החלב ואף בוועדת הריכוזיות שפרסמה השבוע המלצות ביניים. שלוש הוועדות ביקשו לקבל מידע מתנובה לצורך עבודתן.

 

חרם הצרכנים על תנובה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
חרם הצרכנים על תנובה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בשבוע שעבר הגיעו ל-ynet נתונים רשמיים של חברת מחקרי השוק נילסן, מהם עולה כי בעקבות החרם חלה צניחה במכירות החלב, קוטג', גבינה לבנה, גבינה צהובה גלבוע ושוקו של תנובה.

 

ביום שלישי הפגינו עשרות בני אדם מול משרדי החברה במסגרת מחאה שיזמו אנשי "חרם הקוטג'" שנערכת בצומת גלילות סמוך למשרדי החברה. בהפגנה השתתפו בין השאר סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, רפתנים, אנשי מחאת הדלק, נשות מחאת העגלות. המפגינים במקום צעקו: "הצרכן התעורר, תנובה לא תגזול יותר" ו"או אה, מי זה בא? צרכנות נבונה".

 

מתנובה נמסר: נשתף פעולה באופן מלא עם כל בקשה ושאלה.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה נגד תנובה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים