שתף קטע נבחר

יו"ר תנובה זהבית כהן נחקרה ברשות ההגבלים

הפשיטה מתגלגלת לחקירה: חוקרי רשות ההגבלים העסקיים חקרו את יושבת ראש ענקית החלב ואת מנכ"ל החברה אריק שור. הבוקר פשטו אנשי הרשות על משרדי החברה, בחשד כי תנובה עברה על החוק בכך שלא העבירה מידע לצורך בדיקה ממשלתית. החברה הצהירה כי תשתף פעולה עם החקירה

יו"ר תנובה, זהבית כהן, ומנכ"ל החברה, אריק שור, נחקרו היום (א') בידי חוקרי רשות ההגבלים העסקיים במשרדי הרשות בתל אביב. הרשות חושדת שתנובה עברה על חוק ההגבלים בכך שלא העבירה לה מידע לצורך הבדיקות שהממשלה מבצעת בימים אלה למונופולים במשק. במסגרת החקירה, פשטו הבוקר חוקרי רשות ההגבלים על משרדי חברת תנובה בגלילות.

 

 

הרקע לבדיקה היא התלונות נגד תנובה בציבור הישראלי בחודשים האחרונים, לפיהן החברה, שמוגדרת כמונופול בתחום החלב, מנצלת את יתרונה בשוק כדי לרמוס מתחרים ולהעלות מחירים. תלונות אלה באו לידי ביטוי תחילה בחרם נגד הקוטג', ולאחר מכן בחרם שנפתח בתחילת החודש נגד תנובה. הטענות גם נבדקו בוועדת טרכטנברג שהוקמה בעקבות המחאה החברתית, בוועדת קדמי לבדיקת משק החלב ואף בוועדת הריכוזיות שפרסמה השבוע המלצות ביניים. שלוש הוועדות ביקשו לקבל מידע מתנובה לצורך עבודתן.

 

זהבית כהן בדרך לחקירה (צילום: באדיבות חדשות 10) (צילום: באדיבות חדשות 10)
זהבית כהן בדרך לחקירה(צילום: באדיבות חדשות 10)

 

בשבוע שעבר הגיעו ל-ynet נתונים רשמיים של חברת מחקרי השוק נילסן, מהם עולה כי בעקבות החרם חלה צניחה במכירות החלב, קוטג', גבינה לבנה, גבינה צהובה גלבוע ושוקו של תנובה.

 

ביום שלישי שעבר הפגינו עשרות בני אדם מול משרדי החברה במסגרת מחאה שיזמו אנשי "חרם הקוטג'" שנערכת בצומת גלילות סמוך למשרדי החברה. בהפגנה השתתפו בין השאר סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, רפתנים, אנשי מחאת הדלק, נשות מחאת העגלות. המפגינים במקום צעקו: "הצרכן התעורר, תנובה לא תגזול יותר" ו"או אה, מי זה בא? צרכנות נבונה".

 

מתנובה נמסר: נשתף פעולה באופן מלא עם כל בקשה ושאלה.


פורסם לראשונה 25/09/2011 15:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר תנובה זהבית
צילום: סיון פרג'
מומלצים