שתף קטע נבחר

בריטניה: ראאד סלאח יקבל פיצויים עקב מעצרו

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית נעצר ביוני לאחר שנכנס לממלכה למרות שנאסר עליו. בית משפט קבע כי הוא זכאי לפיצוי, משום שבמשך יומיים לא הסבירו לו מדוע נעצר. בתנועתו בירכו: "נכשלו נסיונות ישראל להשפיל את השייח"

בית משפט בבריטניה קבע כי ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, שנעצר בלונדון לפני כשלושה חודשים לאחר שנחת בממלכה למרות האיסור על כניסתו - זכאי לפיצויים. כך דיווח אמש (יום ו') העיתון "גרדיאן".

 

מעצר במחלוקת - הכתבות האחרונות:

ראאד סלאח שוחרר ממעצר: "ניצחון לתנועה"

ראאד סלאח נשאר במעצר בבריטניה: נכנסתי כחוק

ראאד סלאח הרצה בפני מוסלמים בבריטניה ונעצר

זועבי נגד הבריטים: מעצר ראאד סלאח - רדיפה

 

מאז מעצרו של סלאח בסוף חודש יוני, התברר כי איש לא אמר לו שאסור לו להיכנס לבריטניה וכי פקיד ההגירה בנמל התעופה הית'רו התעלם מהוראה ברורה למנוע את כניסתו. סלאח נעצר רק שלושה ימים אחרי נחיתתו בלונדון, וכמעט הספיק להשתתף באירוע בפרלמנט הבריטי.

 

עוד בערוץ החדשות:

שגריר מצרים ברשות: ישראל רוצה לשלוט בסיני 

נאבק לבד בחוטפים: הגיבור הישראלי ב-11/9

 

שרת הפנים, תרזה מיי, ביקשה למנוע את כניסתו של סלאח לבריטניה בטענה ש"נוכחותו מנוגדת לטובת הציבור". לאחר שנכנס לממלכה, הורתה לעצור ולגרש אותו. לפי הפסיקה אמש, סלאח זכאי לפיצויים

משום שבמשך יומיים לא נמסרה לו הסיבה שבגינה נעצר. אנשי ההגירה שעצרו אותו, לדברי השופט, לא תרגמו עבורו את המידע ולא העבירו לו פרטים חיוניים.

 

עם זאת, השופט דחה את טענתו של סלאח כי מעצרו היה מנוגד לחוק ומנוגד למדיניות של שרת הפנים לגבי מעצרים לפני גירוש.

 

השבוע התגלה כי גורמים בכירים במשמר הגבול הבריטי התנגדו להחלטה של שרת הפנים לגרש את סלאח, בטענה שהראיות נגדו שנויות במחלוקת וניתן לערער עליהן בבית משפט. נציג משרד הפנים טען בבית המשפט כי השרה מיי פעלה באופן הגיוני והייתה לה סמכות חוקית להורות על מעצרו של סלאח לפני גירושו מהממלכה.

 

בעקבות הפסיקה בבריטניה אמר ל-ynet השייח כמאל חטיב, סגן ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, כי "מההתחלה כל העניין היה משחק פוליטי, שמאחוריו עומדת ממשלת ישראל, במטרה להשפיל את השייח סלאח. אבל כל התוכניות שלהם נכשלו, והוכחנו לכל העולם שסלאח נכנס לבריטניה בצורה חוקית ולא עבר על החוקים".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 30/09/2011 19:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלאח. יקבל פיצוי
צילום: אבי מועלם
מומלצים