שתף קטע נבחר

מיאנמר: הנשיא חנן 6,359 אסירים

שחרור אלפי האסירים הוא חלק מצעדי הליברליזציה בהם נוקטת הממשלה האזרחית הנתמכת על ידי החונטה הצבאית. השאלה הגדולה: כמה אסירים פוליטים יהיו מחר בין היוצאים לחופשי?

רוחות של שינוי נושבות במדינה הדרום אסיאתית? מיאנמר הודיעה היום (יום ג') על שחרורם של יותר מ-6,300 אסירים שזכו לחנינה מהממשלה החדשה. השחרור ההמוני הוא חלק מצעדי הליברליזציה שננקטים במדינה הדרום אסיאתית מאז שהחונטה הצבאית העבירה בחודש מרס את מושכות השלטון לידי ממשלה אזרחית שזוכה לגיבויה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

הטלוויזיה הממלכתית של מיאנמר מסרה כי 6,359 אסירים ישוחחרו מכלאם החל ממחר. זאת בעקבות חנינה "הומניטרית" שהעניק הנשיא תיין סיין לאסירים מבוגרים, נכים, חולים וכאלה שגילו "התנהגות מוסרית טובה".

 

קרובי האסירים שמחו לשמע החדשות על החנינה. גולים בקואלה לומפור (צילום: EPA) (צילום: EPA)
קרובי האסירים שמחו לשמע החדשות על החנינה. גולים בקואלה לומפור(צילום: EPA)

 

עם זאת, בדיווח לא צוין כמה אסירים פוליטים - מספרם במדינה עומד על כ-2,000 - ייצאו מחר לחופשי. הממשלה המקומית טענה זה תקופה ארוכה כי האסירים הפוליטים אינם שונים במעמדם מאסירים אחרים וכי כל האסירים במדינה הורשע תחת החוק הפלילי.

 

קרובי משפחה ותומכיהם של אסירים פוליטים במיאנמר ההביעו התרגשות רבה לשמע ההודעה על השחרור הקרוב של אלפי האסירים אך התבטאו בזהירות משום שאינם בטוחים עדיין מי יהיה בין המשוחררים לחופשי.

 

"אנו מברכים את הודעת החנינה. אלו חדשות טובות ואנו מקווים שהאסירים הפוליטים יהיו בין אלה שישוחררו", אמר ניין ווין, דוברה של מנהיגת האופוזיציה במיאנמר אונג סן סו-צ'י.

 

מרבית האסירים הפוליטים הבולטים, חלקם מזוהים עם מיעוטים אתניים, מוחזקים במתקנים הנמצאים הרחק מעיר הבירה יאנגון, במה שנתפש כמדיניות מכוונת להגביל את יכולתם לתקשר באמצעות בני משפחותיהם ועורכי דינם הבאים לבקרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
2,000 אסירים פוליטים במדינה. מפגינים מול שגרירות מיאנמר בקואלה לומפור
צילום: EPA
ראש הממשלה האזרחי שהגיע - מהחונטה. תיין סיין
צילום: איי אף פי
בירכה על ההודעה. מנהיגת האופוזיציה סו צ'י
צילום: רויטרס
מומלצים