שתף קטע נבחר

ביבשה, באוויר ובים: סוכות במקומות מוזרים

50 ג'יפים שעליהם סוכות ינדדו בין אתרי תיירות בארץ, כדי לאפשר למטיילים לקיים את המצווה אפילו בשטח. גם אם יצאתם לחו"ל, יש סיכוי טוב שתיתקלו בסוכה של חב"ד - על סירה בוונציה, מתחת לבניין האו"ם בניו-יורק או למרגלות מגדל אייפל

בתקופת התלמוד דנו בכשרותה של סוכה שנבנתה על גבי גמל או על ספינה, אבל מהו הדין לגבי סוכה על רכב 4X4? לקראת החג, התקינו צעירי חב"ד סוכות ניידות על עשרות רכבי שטח שישוטטו ברחבי הארץ – לשירות המוני המטיילים וחיילי צה"ל הנמצאים במקומות שבהם אין סוכות קבועות.

 

סוכות בערוץ היהדות :

 

גלעד שליט בדרך הביתה:

 

לצורך המבצע שכרו בחב"ד כ-50 כלי רכב עם תא מטען פתוח, שם הוקמה סוכה. עוד תמצאו שם: קישוטים, סטים של ארבעת המינים, חומרי הסברה על חג הסוכות ומערכת הגברה להשמעת מוזיקה חסידית. הסכך - כדי שלא יעוף במהלך הנסיעה – יישמר מקופל בתוך הסוכה וייפרס מחדש על גגה בכל חניה.

 

הסוכות הניידות - בהתניידות (צילום: באדיבות צעירי חב"ד) (צילום: באדיבות צעירי חב
הסוכות הניידות - בהתניידות(צילום: באדיבות צעירי חב"ד)

 

בנוסף, מקים הארגון, כמדי שנה, "סוכות אחווה" רבות במרכזי הערים, בתי חולים, מרכזי עלייה וגם בתי כלא, במטרה לאפשר לכל מי שרוצה בכך לקיים את מצוות החג.

 

מסביב לעולם בדירת ארעי

ומה קורה בעולם? בית חב"ד ונציה (איטליה) הקים סוכה על סירה שתשוט בתעלה המקומית, בין מאות הגונדולות, כדי לזכות את התיירים היהודים במצווה.

 

לבקר במגדל, לסעוד בסוכה (צילום: באדיבות צעירי חב"ד) (צילום: באדיבות צעירי חב
לבקר במגדל, לסעוד בסוכה(צילום: באדיבות צעירי חב"ד)

 

בנפאל הוקמה סוכה על "ריקשה", בניו יורק הוצבו עשרות סוכות חב"ד באתרים אסטרטגיים, למשל בוול סטריט ומול בניין האומות המאוחדות. בפריז תמצאו

ארבע דפנות וסבך למרגלות מגדל אייפל, בשטרסבורג - מול בניין הפרלמנט האירופי, ובנאפל ברחוב התיירים - התאמל.

 

"מצוות הסוכה ונטילת ארבעת המינים הן מצוות חשובות ויפהפיות הרלוונטיות במיוחד לימינו", מסביר יו"ר צעירי חב"ד, הרב יוסף אהרונוב, "דווקא החברה השסועה של ישראל, הזועקת לצדק חברתי ולשוויון בין כל האזרחים, יכולה ללמוד דבר או שניים מהשבוע שבו כולנו גרים בדירת עראי, ומוכיחים שהאתרוג חשוב בדיוק כמו הערבה.

 

"כדי שנוכל להגיע עם המסרים האלו לכמה שיותר אנשים, רתמנו לעניין ג'יפים ורכבי 4X4 שיאפשרו להגיע גם למקומות שבהם בלתי אפשרי להקים סוכה קבועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוכה בקטמנדו
צילום: באדיבות צעירי חב"ד
מומלצים