שתף קטע נבחר

הרבנים הראשיים על שליט: המצווה הגדולה ביותר

"יחד עם כל בית ישראל, הרבנים הראשיים מתרגשים ושמחים על הבשורה הגדולה, על הגאולה והישועה", נמסר בהודעה מיוחדת מטעם הרבנים יונה מצגר ושלמה עמאר, שאיחלו למשפחת שליט "תזכו לשמחת עולם"

הרבנים הראשיים לישראל, יונה מצגר ושלמה עמאר, בירכו הערב (יום ג') על העסקה לשחרורו של גלעד שליט. "יחד עם כל בית ישראל, הרבנים הראשיים מתרגשים ושמחים על הבשורה הגדולה, על הגאולה והישועה", נמסר מטעם הרבנים. "אנו קוראים לכל העם להרבות בתפילה עבור גלעד בן אביבה שליט, ועבור כל אחינו בית ישראל הנמצאים בצרה ובשביה, שהשמחה תהיה שלמה ולא מלווה בשום צער ונזק מביצוע העסקה ומתוצאותיה".

 

גלעד שליט בדרך הביתה:

 

הרבנים ייחלו לכך שבזכות מצוות פדיון שבויים, שגלומה בעסקה ושהיא "הגדולה שבמצוות", האל ישמע את תפילות עם ישראל ויקרב את הגאולה. הם גם הקדישו ברכה אישית ל גלעד שליט ובני משפחתו: "אנו תפילה לה' שישלים את השמחה במעונכם, ותזכו לשמחת עולם".

 

הרב עמאר עם נועם שליט (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
הרב עמאר עם נועם שליט(צילום: דודי ועקנין)

 

צמד הרבנים הראשיים אף פנו למשפחות השכול, נפגעי הטרור: "עם ישראל זוכר ונוצר בלבו את יקיריכם בשעה קשה זו, ומתפלל לה' שתזכו לראות

בנחמת ציון וירושלים".

 

הערב פורסם כי הורים שכולים הביעו זעם על העסקה המתרקמת, במסגרתה ישוחררו כאלף אסירים בטחוניים. רון קרמן, שבתו גל נרצחה בפיגוע בחיפה, אמר: "צר לי להישמע כל כך פסימי, אך מאז ימי עסקת ג'יבריל, שחרור מחבלים הביא רק לעוד הרג ודם. הבעיה שהפוליטיקה הזולה לא סופרת את האזרחים".

 

זו אינה הפעם הראשונה שהרב יונה מצגר מתייחס באופן חיובי לעסקה לשחרור שליט. לפני שנתיים - אז עמדה עסקה נוספת על סף חתימה -  נאספו כ-50 רבני ימין וקבעו כי ההלכה אינה מתירה שחרור של חייל יחיד תמורת מאות מחבלים

 

הרב מצגר הגיב אז בחריפות ואמר כי הרבנים הם "חסרי אחריות". הוא הוסיף אז: "כל עוד לא מונחת לפתחו של רב מלוא האינפורמציה, כולל דו"חות צה"ל והמודיעין, אין אפשרות לקבוע עמדה הלכתית נחרצת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. בדרך הביתה
צילום: AP
צילום: איי פי
הרב מצגר מציג את תמונתו של גלעד שליט
צילום: איי פי
מומלצים