שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אילן בן דב מקבל פניות למכור נתח מפרטנר
  בעיית הנזילות של בעל השליטה בפרטנר מושכת אליו הצעות שונות לרכישת הנכס המרכזי שלו. מנכ"ל חברת סקיילקס, יהל שחר, המחזיקה בפרטנר מסר ל"כלכליסט": "יש פניות מעת לעת. נודיע אם וכאשר יהיה על מה לדווח"

  לחצי הנזילות בהם מצוי אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר, משכו גל של פניות אליו לאחרונה מצד קרנות השקעה שונות שמתעניינות ברכישת נתח מהנכס המרכזי שלו – פרטנר. מניית החברה ספגה ירידה חדה של עשרות אחוזים מאז תחילת השנה, מה שהוביל לגל של בעיות מבית, כגון אי חלוקת דיבידנד ברבעון האחרון, חילופי גברי בכסא המנכ"ל וכן לחץ על החברה-האם, סקיילקס, ועל החברה-הסבתא, סאני אלקטרוניקה.

   

   

  פרטנר נשלטת על ידי חברת סקיילקס (45%). זו האחרונה מחזיקה ברישיון יבוא בלעדי של מכשירי סמסונג ונשלטת על ידי סאני אלקטרוניקה (79%). בראש הפירמידה עומד בן דב שמחזיק כ-70% מסאני אלקטרוניקה.

   

  באשר להשערות, לפיהן אילן בן דב נענה לפניות, והוא אכן מנהל משא ומתן להכנסת שותף אסטרטגי בפרטנר, כל הנוגעים לדבר החליטו למלא פיהם מים.

   

  מנכ"ל סקיילקס, יהל שחר, מסר ל"כלכליסט" כי "יש פניות מעת לעת. נודיע אם וכאשר יהיה על מה לדווח על פי דין".

   

  כשנשאל האם קיימת כוונה מצידו, כמנכ"ל סקיילקס, או מצד בן דב, למכור חלק מהותי מפרטנר, סירב לענות. עוד מסרו מקורבים לחברה כי כעת מדובר בספקולציות בלבד וכי לא מתקיים משא ומתן קונקרטי מול משקיע כזה או אחר. הם הוסיפו כי אכן מתבצעות פניות לחברה, אך זה קורה תמיד.

   

  הפרסומים בדבר מכירת נתח מהותי מפרטנר אינם מתיישבים עם רוח דבריו של המנכ"ל שחר, אשר רק באוגוסט האחרון, עת פורסמו דו"חותיה של פרטנר, אמר ל"כלכלסיט" כי "למרות אי־חלוקת דיבידנד ברבעון הנוכחי, פרטנר ממשיכה ותמשיך להיות העוגן של סקיילקס."

   

  פרטנר נחשבה עד לא מזמן ל"פרת המזומנים" של אילן בן דב ובה הוא נופף בכל עת שצצו להם קשיי נזילות. אלא שגל הירידות במניה, יחד עם הפסקת זרם הדיבדנדים מפרטנר כלפי מעלה בפירמידה, וזאת בתוספת לשחיקת שולי הרווח בשל הקשחת רגולציה – כל אלו החלו ליצור לחץ תזרימי על כל החזקותיו של בן דב.

   

  כך למשל, התזרים החזוי שפרסמה סקיילקס רק באפריל האחרון שונה מהותית כ-4 חודשים מאוחר יותר. לפיכך, בסקיילקס מצפים כי הדיבידנד הכולל של פרטנר לשנתיים הקרובות יסתכם ב־1.4 מיליארד שקל בשנתיים הקרובות, נמוך בהרבה מ־2.3 מיליארד שקל - המספר המשתקף בתרחיש "השמרני" של פרטנר מחודש אפריל.

   

  כנגזרת, סקיילקס צפויה להיוותר עם 98 מיליון שקל בלבד בקופה בתום 2012 - נתון נמוך במיוחד ביחס לצפי שעמד על כ־600 מיליון שקל מוקדם יותר השנה.

   

  באותו הקשר, החליטו גם חברות הדירוג, מידרוג ואחריה S&P מעלות, להכניס את האג"ח של סקיילקס לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים